ua ru

В Україні може з'явитися зоополіція

В Україні може з'явитися зоополіція Фото: Зоополиция (Колаж РБК-Україна)

Звернення вже підтримали 77 депутатів

В Україні може з'явитися поліція по захисту прав тварин. Відповідну електронну петицію №22/043206-еп зареєстрували на сайті Президента України.

Автор цієї петиції – Вульчин Андрій Ігорович. Він пропонує створити зоополіцію, щоб була можливість захистити домашніх і безпритульних тварин від жорсткого поводження і попереджати напади агресії тварин.

Як відомо, в даний час українським законодавством не передбачена можливість створення зоополіціи, як окремої структури. Усунути цю перешкоду можливо тільки з допомогою регламентації нормативно-правових актів.

Згідно петиції, поліція по захисту прав тварин буде:

- захищати вихованців від жорсткого поводження та насильства

- допомагати шукати загублених тварин

- карати власників, які залишають тварин в небезпеці і викидають їх на вулицю

- чипувати і оснащувати GPS навігатором тварин для швидкого пошуку

Для того, щоб Президент України розглянув дану петицію, вона повинна набрати 25 тисяч голосів

Відомо, що звернення вже підтримали 77 депутатів.

"З метою захисту домашніх і безпритульних тварин від жорсткого поводження та попередження нападів агресивних тварин на людей, як раз і необхідно створити зоополіцію. Зазначу, що відповідне рішення підготовлено у відповідь на електронну петицію, яка пропонувала створити окрему службу, яка буде захищати тварин", - пояснив автор рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

Зоополіція існує в багатьох країнах світу.

Це вже не перша спроба створити подібну службу в Україні. Раніше на сайті КМДА була зареєстрована петиція, автор якої пропонував створити орган, що здійснює нагляд за домашніми і безпритульними тваринами в Києві.

"Мета створення такої служби – захистити домашніх і безпритульних тварин від жорстокого поводження, запобігти нападу тварин на людей", – розповів автор петиції.

Він пропонував для функціонування такої служби організувати спеціальні пункти на Правому і Лівому берегах Києва, де буде працювати цілодобова ветеринарна допомога, куди спеціальними машинами будуть доставляти тварин.

Нагадаємо, під Києвом знайшли "розплідник" викрадачів собак.