ua en ru

В Україні стартував Зимовий Марафон з написання листів в'язням Кремля

В Україні стартував Зимовий Марафон з написання листів в'язням Кремля Фото: Зимовий Марафон (facebook.com/olexandra.matviychuk)

У в'язницях Росії знаходиться 60 громадян України

В Україні стартував щорічний Зимовий Марафон з написання листів бранцям Кремля. Про це повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook координатор "Євромайдан SOS" правозахисниця Олександра Матвійчук.

Акція проводиться вже четвертий рік поспіль. Основна її мета – підтримати українських громадян, які сидять у російських в'язницях за допомогою теплих слів і привітань з наступаючими зимовими святами.

На даний момент, в ув'язненні перебуває 60 українських громадян.

"Зимовий Марафон для ув'язнених Кремля. Четвертий рік поспіль "Євромайдан SOS" разом з партнерами проводить традиційний зимовий марафон написання листів в'язням Кремля в рамках кампанії LetMyPeopleGo, щоб подарувати трохи тепла напередодні Різдва і Нового року. Зимові свята в холодних російських в'язницях будуть зустрічати більше 60 громадян України. Їх укладено за сфабрикованими справами на загальний термін близько 200 років. Серед них студенти, багатодітні батьки, люди з важкими захворюваннями, лідери кримськотатарського народу, правозахисники, художники та журналісти", - сказано в повідомленні правозахисниці.

Олександра Матвійчук вважає, що листи, які отримають в'язні Кремля з України – це ковток свободи і зв'язок із зовнішнім світом.

"Для них листи з волі - це ковток свободи, зв'язок із зовнішнім світом і величезна моральна підтримка. Листи нагадують їм, що про них не забувають, що за їх звільнення борються, які чекають на свободі", - написала Матвійчук і нагадала правила, яких потрібно дотримуватися, щоб лист потрапив до адресата.

"Щоб пройти тюремну цензуру слід дотримуватися простих правил:

- писати російською мовою;

- дотримуватися політичної нейтральності;

- на конверті вказувати рік народження, повне ім'я, по батькові та прізвище адресата;

- вкласти в конверт чисті аркуші паперу, марку і конверт, якщо ви розраховуєте на відповідь", - перерахувала умови Олександра Матвійчук.

Крім того, у повідомленні вказуються координати для зв'язку і посилання на спільноти, які займаються збором листів.

В Україні стартував Зимовий Марафон з написання листів в'язням КремляВ Україні стартував Зимовий Марафон з написання листів в'язням Кремля

Скріншот поста (facebook.com/olexandra.matviychuk)

До речі, Приходько розкрила подробиці смертельних погроз на свою адресу.