ua en ru

Українець отримав стипендію від Apple, але не може нею скористатися

Українець отримав стипендію від Apple, але не може нею скористатися Фото: Олег Дрейман (twitter.com olegdreyman)

Хлопцеві відмовляють у візі

Український студент Олег Дрейман виграв участь у стипендіальній програмі Apple, але не може поїхати на WWDC 2018. Як здавалося, хлопцеві не дають візу в США. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.

"Виграти стипендію WWDC було мрією. Це моє найбільше професійне досягнення на поточний момент і величезна можливість. Але я не зможу її реалізувати, тому що Сполучені Штати не хочуть бачити мене у себе протягом 10 днів. Ну що ж, я з цим змирюся" , - написав Олег.

Українець отримав стипендію від Apple, але не може нею скористатися

Скріншот поста (twitter.com/olegdreyman)

Олег двічі подавався на візу і все безрезультатно. Хлопець вважає, причина відмови в тому, що у нього немає офіційного працевлаштування, пише AIN.ua.

"Дуже важко отримати візу тут (в Україні), якщо у тебе немає роботи", - пояснили йому в посольстві США.

Олег не опускає рук і планує подати заявку в третій раз. Він, до речі, звернувся за допомогою до Apple після першого ж відмови, проте в компанії його проблему вирішити не змогли. Замість цього Apple обмежилася стандартними відписками - спершу "ми вивчаємо вашу проблему", а в підсумку "нам дуже шкода".

"Звичайно, я не звинувачую Apple в тому, що мені відмовили в візі. Але я звинувачую Apple за те, що мене тримали в невіданні. Вони просто так або інакше мене ігнорували і це дуже бентежить", - підкреслив студент.

20-річний Олег Дрейман вчиться на кафедрі Програмної інженерії в Харківському національному університеті радіоелектроніки (ХНУРЕ). Займається розробкою на iOS і Swift.

Українець отримав стипендію від Apple, але не може нею скористатися

Фото: Олег Дрейман (facebook.com/olegdreyman)

За свій проект Paperville Олег отримав стипендію від Apple, в рамках якої компанія надає талановитим студентам в галузі точних наук (STEM) квиток на свою конференцію для розробників WWDC, житло на час поїздки, а також безкоштовне членство в Програмі розробників Apple на рік. Всього Apple видає не більше 350 таких стипендій на рік. Олег став єдиним стипендіатом з України в цьому році.

"На момент перемоги в конкурсі я думав, що це мій останній рік, але зараз я планую продовжувати навчання і вступати до магістратури. Проте, сам факт перемоги в цьому конкурсі - це неймовірний успіх для мене і безумовно головне досягнення в моєму житті на даний момент. Я не вважаю себе над-генієм і не можу з упевненістю сказати, що зможу це досягнення повторити", - зізнався він.

Нагадаємо, що українець переміг у французькому конкурсі дослідницьких проектів.

День Києва 2018: куди піти