ru ua

Українець розробив унікальний туристичний маршрут Одесою для людей з інвалідністю

Українець розробив унікальний туристичний маршрут Одесою для людей з інвалідністю Фото: Людина в інвалідному візку (pixabay.com/klimkin)

В Одесі створили туристичний маршрут для людей з особливими потребами

В Одесі розробили екскурсійний маршрут для людей, які пересуваються на візках. Наразі це єдина можливість для таких людей роздивитись місцеві пам'ятки, оскільки спеціального екскурсійного транспорту для них немає. Про це повідомляє ТСН.

Гід Максим Кириллов, який і сам пересувається на візку, об'їздив історичний центр Одеси сотні разів. Він почав обирати шлях для майбутнього маршруту ще взимку. Зрештою йому вдалося розробити маршрут зручним для пересування візка, послідовним і не виснажливим.

"У наше місто приїздять багато туристів, у тому числі й туристи на візочках. Тепер у них з'явилася можливість отримати повноцінну екскурсію, дізнатися багато нового про наше місто", - розповів Максим Кириллов.

Найбільші незручності, за словами гіда, – це бруківка та припарковані машини. Через брак пандусів та високі бордюри неможливо показати близько половини пам'яток Одеси. Однак навіть за таких умов екскурсії дістають тільки позитивні відгуки, зокрема і від корінних одеситів.

Відео: Туристичний маршрут для людей у візку (YouTube/ТСН)

"Він розповів багато речей, котрі я просто не знав або забув", - розповів Віктор Осипенко.

Слід відзначити, що Максим кілька років вивчав історію міста, шукав цікаві маловідомі факти. Він закінчив школу гідів та знайшов творчий підхід до справи.

Українець проводить екскурсії і для людей, які візків не потребують. Однак для них маршрут триваліший і докладніший. Щоправда, учасникам екскурсії іноді доводиться допомагати своєму гідові долати перешкоди на шляху.

До речі, CNN назвала 11 кращих місць України.