ru ua

Українець, який мешкає в Литві, відсудив €15 тис. за насильство з боку "копів"

Українець, який мешкає в Литві, відсудив €15 тис. за насильство з боку "копів" Фото: Європейський суд (biz.liga.net)

Судово-медична експертиза підтвердила наявність у хлопця наявність більше 18 травм

Українець, який мешкає в Литві, відсудив у поліцейських €15 тисяч, через кілька років після інциденту. Як повідомляє видання Delfi, йому відшкодують нематеріальний збиток за зловживання повноваженнями співробітниками поліції.

Історія сталася п'ять років тому. Українця Мар'яна Юсова переслідували поліцейські, які підозрювали його в пограбуванні. Вони заарештували хлопця на залізничному вокзалі. "Копи" заявили, що затриманий хлопець чинив опір, тому вони змушені були застосувати проти нього больові прийоми та наручники.

Сам Мар'ян заперечує опір, але судово-медична експертиза виявила численні рани на плечах, руках, грудях, стегнах, рвані рани на великому пальці, усього "вісімнадцять або більше травм".

Тоді правоохоронці хлопця оштрафували за опір поліції на €43, а службове розслідування проти правоохоронців показало, що сила була застосована законно і належним чином. Але на цьому тижні судді Страсбурзького суду визнали, що правоохоронці були не праві і присудили виплатити Мар'яну компенсацію за застосування сили.

Нагадаємо, під Києвом затримали грабіжників, які побили продавщицю цеглою.