ua en ru

Українські вчені визначають скільки коштує людське життя

Українські вчені визначають скільки коштує людське життя Фото: В Україні оцінюють людське життя (youtube.com)

Оцінка вартості людського життя необхідна для того, щоб мати уявлення про збитки від ДТП, в яких кожен день гине 12 українців

Визначати вартість людського життя будуть фахівці цілого ряду науково-дослідних інститутів України при сприянні міжнародних експертів.

Вартість життя людини, загиблого в ДТП у нашій країні на сьогоднішній день - предмет конфліктів і судових спорів. Між тим у країнах Європи таку оцінку вже давно провели, повідомляє "Автоцентр". Так, за оцінками Світового банку ця сума становить 1 млн євро.

На сьогоднішній день в страхових договорах українських компаній фігурує сума в 200 тисяч гривень, яку можуть компенсувати страхові компанії згідно із законом "Про обов'язкове страхування" ("автоцивілка") у разі заподіяння шкоди життю та здоров'ю людини, отриманого в результаті ДТП. Ця цифра - лише максимальна сума, яку можуть компенсувати страховики на лікування потерпілого в аварії. А якщо в результаті ДТП чоловік помер, то його родичі можуть розраховувати лише на компенсацію витрат, пов'язаних з ритуальними послугами.

Українські вчені визначають скільки коштує людське життя

Фото: Страхові компанії і родичі загиблих в ДТП людей не згодні з поширеним твердженням, що життя людини - безцінне (photshopmaniac.deviantart.com)

За її словами, в розробці методології буде задіяний цілий ряд Закінчити свої праці і озвучити результати дослідження автори проекту планують вже через 3 місяці.

"Знати скільки ми стоїмо і планувати на базі цього видатки бюджету на безпеку руху - це загальноприйнята практика в цивілізованому світі. Ми, нарешті, повинні продемонструвати світовій спільноті, всім партнерам та інвесторам України наш вектор на адекватність", - заявила координатор розробки методики оцінки вартості людського життя і керівник програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей і молоді Traffic Challenge Ольга Дробишева.

Назвати конкретну цифру автори дослідження обіцяють вже через 3 місяці.

Читайте також: у Дніпрі вижив військовий з Донбасу, у якого зупинилося серце.