ua en ru

Замість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словники

Замість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словники Фото: Журнал (facebook.com/aikibudjutsu)

Директор школи поскаржився на російськомовний часопис з Києва

Львівська загальноосвітня середня школа східних мов та бойових мистецтв "Будокан" отримала часопис "Русская школа" та російсько-українські словники. Про це розповів директор школи, розташованої на вул. Шухевича, 2, Олександр Козловський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Інцидент стався у середу, 28 березня.

"Це прийшло щойно на пошту в нашу школу. Хтось на четвертому році війни оплатив нам цей цікавий часопис. Цей "свіжак", який ми будемо тепер отримувати чотири рази на рік, – це український часопис! Він видається на вул. Грушевського у Києві тиражем більш ніж 2 тис. екземплярів! Видає його, як виявляється, Всеукраїнська громадська організація "Русская школа", –розповів директор школи Олександр Козловський.

За його словами, у журналі "Русская школа" йдеться про спільні російсько-українські молодіжні заходи та спільний освітянський форум, який нібито відбувся у листопаді 2017 року у Мінську.

"Я б не реагував на це так, якщо б вчора, моя школа отримала від бібліотечної системи м. Львова десять екземплярів російсько-українських словників! Десять словників, які коштували бюджету 519 гривень і які ніхто не замовляв! Ми два роки (!) просимо надати нашим дітям в школі українські підручники для 6- 8 класів, а замість них отримуємо російсько-українські словники і пораду "здати в макулатуру непотрібні книжки та купити підручники" та підписку на часопис "Русская школа". Розкажіть мені про" реформу освіти в Україні" та перемогу Майдану. Слів немає... емоцій вже теж", - додав він.

Замість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словникиЗамість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словникиЗамість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словники

Фото: Журнал (facebook.com/aikibudjutsu)

Він додав у коментарях фото російсько-українських словників.

Замість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словникиЗамість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словники

Фото: Словник (facebook.com/aikibudjutsu)

Замість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словники

Скріншот поста (facebook.com/aikibudjutsu)

Замість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словники

Скріншот коментарів (facebook.com/aikibudjutsu)

Виданню Zaxid.net Олександр Козловський повідомив, що вже звернувся до УСБУ у Львівській області та має зустрітися з працівниками спецслужби, щоб розповісти про цей інцидент.

Але за словами речника УСБУ у Львівській області Олега Александрова, до слідчих звернення поки не надходило.

"Ми чекаємо на заяву від директора, хоча вже ознайомились із його повідомленням у Facebook, і в будь-якому разі візьмемо це до уваги та спробуємо дослідити, хто ж замовив цю літературу", – сказав Александров.

Замість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словникиЗамість українських підручників: у Львові учням надіслали журнал "Русская школа" і російські словники

Фото: Журнал (facebook.com/aikibudjutsu)

За даними видання, начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик запевнила, що жодного окремого замовлення на ці словники управління освіти не робило.

"Ми не замовляли ці російсько-українські словники для школи. Очевидно у Міносвіти досі зазначено, що це – школа з російською мовою навчання, тому так вийшло", – вважає Довганик.

У виданні нагадали, що до 2016 року школа східних мов та бойових мистецтв "Будокан" була загальноосвітньою школою №25 із російською мовою викладання. Навчальний заклад змінили після того, як у червні 2016 року директором став Олександр Козловський. Тепер учні, окрім інших предметів, вивчають японську та китайську мови, а також тренуються у східних бойових мистецтвах – карате та джіу-джитсу.

Варто відзначити, що це не перша школа, якій надійшов такий журнал.

В одну зі шкіл Києва також доставляли науково-просвітницький журнал "Русская школа", хоча підписку ніхто не оформлював.

Раніше повідомлялося, що у столичній школі поширюють журнали "російського світу".