ru ua

Українцям пояснили, що заважає побороти корупцію

Українцям пояснили, що заважає побороти корупцію Фото: РБК-Україна

За словами експерта, є проблема і в самому суспільстві

Українці не терплять корупцію на найвищому рівні, але заохочують її на побутовому. Про це заявив політолог Василь Яблонський "Слову і Ділу".

"Питання боротьби з корупцією не тільки в створенні НАБУ або інших антикорупційних структур. Є, наприклад, багато питань до судової реформи. Можна скільки завгодно виявляти кричущі корупційні речі, але коли справа доходить до суду, з'являється нова проблема", - зазначив Яблонський.

Він вважає, що існує проблема ще і в іншій площині.

"Не дивлячись на всі розмови про те, що негативні зміни породжуються в вищих ешелонах, потрібно розуміти, що суспільство хоч і не терпить корупції на вищому рівні, але абсолютно не протидіє на побутовому, регіональному, місцевому рівні", - сказав він.

Політолог вважає, що люди самі почасти винні в процвітанні корупції.

"Тут мова не про те, щоб захистити когось або звинуватити, а про те, що проблема корупції в тому, що побудовані вертикальні і горизонтальні корупційні зв'язки. Іноді громадяни просто не йдуть проти течії, а включаються в ці схеми, заохочує корупцію. іноді начальники у нас почуваються, як у феодальному суспільстві. Це складна світоглядна проблема", - зазначив експерт.

"Ми можемо створити і два антикорупційних суди, але проблема відразу не зникне. Суд потрібен, нові структури - теж, але це проблема сприйняття суспільством багатьох речей", - резюмував Яблонський.

Раніше в мережі розповіли про корупцію в медичних навчальних закладах.