Українцям повідомили малоприємну новину
Трудова книжка є основним документом, що підтверджує трудову діяльність і стаж будь-якого працівника. Однак тепер її наявність абсолютно нічого українцям не гарантує.
Запис у трудовій книжці більше не гарантує працівникам, що їм буде нараховано трудовий стаж. Своєю думкою в ефірі каналу "Україна 24" поділився економіст Тарас Козак.
"Наші громадяни звикли, що трудовий стаж - це запис у трудовій книжці. В радянські часи так повелося, якщо записано в трудовій книжці - значить стаж йде. Насправді, з 2017 року ситуація змінилася. Зараз грає роль страховий стаж. Тобто вважаються тільки ті місяці, за які були сплачені внески. Тобто коли громадянин був оформлений на роботу офіційно, і роботодавець платив за нього ЄСВ", - пояснив Козак.
ЄСВ - консолідований страховий внесок в Україні, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі.
Виходить, якщо роботодавець з якихось причин не сплатив єдиний соціальний внесок або платив зарплату в конверті, то за цей місяць громадянин не отримає страховий стаж і цей період не буде врахований.
Таким чином, працівник може думати, що у нього 40 років стажу, а за підсумком цифра виявиться значно меншою. Важливо враховувати ці моменти, щоб потім не довелося розгрібати наслідки неправильних дій.
Нагадаємо, що в Україні планують запустити автоматичне нарахування пенсій.
Ми писали, чи можуть скоротити працівника під час лікарняного.