Українці гарантували собі медалі шахової Олімпіади

Українці гарантували собі медалі шахової Олімпіади Фото: Юрій Криворучко (censor.net.ua)

Українським збірним залишився останній крок до нагород наймасовішого шахового змагання

Чоловіча збірна України гарантувала собі медаль на шаховій Олімпіаді 2016, яка проходить у Баку.

Так, у матчі 10 туру наші шахісти впевнено перемогли команду Чехії з рахунком 3:1. Павло Ельянов і Андрій Волокінін виграли партії проти Давида Навари і Властимила Бабули. А партії Руслана Пономарьова та Юрія Криворучка проти Віктора Лазнички і Збинека Грачека закінчилися внічию.

Після десяти турів у активі нашої збірної 18 очок. Стільки ж у команди США, якій наші гросмейстери програли. Росія, що займає третє місце, відстає на два очки. У заключному турі наші шахісти грають зі Словенією, а команда США зіграє з Канадою. Щоб посісти перше місце, нам потрібно обігравати словенців і чекати програшу США.

Українська жіноча збірна на перемогу вже не претендує. Після десяти турів українки займають четверте місце. Максимум, на що можуть розраховувати наші дівчата - "срібло". Для цього українкам потрібно обіграти Болгарію і дочекатися нічиєї чи поразки росіянок в матчі з Китаєм, жіноча збірна якого є фаворитом Олімпіади.

Раніше українець став переможцем на міжнародному шаховому турнірі.