Українці назвали найбільш вигідні для життя міста
Абсолютним лідером рейтингу стала столиця, а ось промислові міста-мільйонники показали не найкращі результати
У більшості обласних центрів України щомісячного доходу людям не вистачає для комфортного життя.
Так, аналітики популярного сервісу, що надає онлайн-майданчики для оголошень, вивчили понад 33 тис. анкет, заповнених українськими користувачами в дослідженні "Ідеальне місто".
Оцінюючи різні критерії, респонденти відзначили ступінь своєї згоди з твердженням "Для комфортного проживання в моєму місті вистачає середньомісячного доходу" за шкалою від 1 до 7 балів.
У цілому українці незадоволені співвідношенням своїх заробітків і витрат - за виключенням Києва, оцінки обласних центрів країни нижче 3,5 балів. Столиця стала лідером рейтингу - середня зарплата на вересень 2016 року тут становить 8 705 гривень. Співвідношення заробітків і витрат киянами оцінено в 4,1 бала.
За столицею йдуть міста Центральної та Західної України. Відстаючи від Києва відразу на 0,6 бали, друге місце ділять Львів та Хмельницький. Ще менший рівень достатку вартістю життя, 3,3 бала, показали жителі Луцька та Ужгорода. По 3,2 бали виставили своїх містах мешканці Рівного та Вінниці.
Промислові міста-мільйонники показали не найкращі результати. Найвищий бал з них - у Харкова (3,0). Одеса отримала 2,9 бала, на 0,1 менше виставили Дніпру. Найбільш критично до вартості життя підійшли в Запоріжжі, Сумах, Полтаві, Кропивницького та Херсоні.
Фото: Вартість життя в регіонах країни (blog.olx.ua)
На дорожнечу життя в коментарях скаржилися у всіх регіонах країни.
"Городян не влаштовують високі ціни на оренду житла, особливо в Києві, а також на продукти харчування. У центральних районах великих міст, наприклад, Харкові, нарікають на засилля "магазинів для багатих", - йдеться в повідомленні компанії.
Українці відзначають також невідповідність цін на послуги ЖКГ їх якості. Обурює городян і "дрібна корупція" - необхідність доплачувати в школах і лікарнях.
Раніше був названий найдемократичніший місто України.