ua en ru

"Україна Speaking": українці обурюються "принизливою" соціальною рекламою

"Україна Speaking": українці обурюються "принизливою" соціальною рекламою Фото: Дискриминирующая реклама (facebook.com/olexandr.humeniuk)

Автори "мотивуючих" плакатів поділили людей "на сорти"

Користувачі Мережі обурюються "принизливою" соціальною рекламою англійської мови, яка з'явилася на білбордах українських міст в рамках національної програми популяризації іноземних мов.

Українці відзначають, що замість того, щоб позиціонувати англійська як базовий, простий навик для будь-якої людини, "полуиздевательски відбувається поділ на сорти".

"Жахлива соціальна реклама! Маршрутник, типу, другий сорт. А елітні пацани вчать англійську, йоу. Оцініть найтоншу іронію. Можна ще зробити: "Я з Донбасу, мені не потрібна англійська", "Я дівчина, мені не потрібна англійська". Давайте вперед, у Європу, поржем. Чому не зробити "Я водій маршрутки, мені дуже потрібна англійська (щоб спілкуватися з туристами, для яких моя маршрутка як кеб в Британії)"? Це, хоч і банально, було б людянішою", - написав на своїй Facebook-сторінці журналіст Олександр Гуменюк.

На дискримінує "соціалку" звернув увагу і засновник Вільної школи журналістики Дмитро Раімов.

"В Україні можуть бути національні програми без принижень? "Без англійської можна жити. Іван Іванович, водій автобуса". Покидьок, який це придумав, ділить людей на сорти. Кращі і гірші. Завдяки Івану Івановичу ці виродки на роботу добираються. У нього є сім'я і діти. Він громадянин. Чому країна його принижує? Хочеш зробити мову популярним? Роби! Але не принижуй людей. Іван Іванович, спасибі, що рано встає і пізно лягаєте. Все, щоб вести нас на роботу", - написав він у своєму Facebook.

"Україна Speaking": українці обурюються "принизливою" соціальною рекламою

Фото: Дискриминирующая реклама (facebook.com/dmitro.raimov)

Зазначимо, що однією з цілей програми "Україна Speaking", яка стартувала в листопаді минулого року, є переорієнтація інформаційного простору на англійську мову у всіх сферах діяльності.

До речі, 2016-й оголошено роком англійської мови в Україні.