ua en ru

"Посміхаємося і махаємо": блогер зробила несподіване "відкриття" про еміграцію українців

"Посміхаємося і махаємо": блогер зробила несподіване "відкриття" про еміграцію українців Колаж РБК-Україна

Вона вважає, що рівень еміграції з України не є катастрофічним і аналогічні ситуації - в багатьох країнах Європи

У мережі розповіли цікаву інформацію про рівень еміграції в країнах Західної Європи. Про це повідомила Майя Тульчинська на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, близько 4 мільйонів громадян Німеччини, 4,5 мільйона громадян Польщі і майже 5 мільйонів британців живуть за межами своїх рідних країн, а також майже 3 мільйони італійців, 3,4 мільйона громадян Румунії та 2,3 мільйона португальців.

"Всього в Румунії близько 20 мільйонів громадян, а в Португалії - 10,5, так що, виходить, за кордоном живе приблизно кожен шостий румунів і кожен четвертий португалець", - звернула увагу блогер.

"Гаразд небагаті Румунія та Португалія, але чому виїхали за кордон близько двох мільйонів французів? Причому, за статистикою більшість з цих людей мають університетський ступінь та добре володіють іноземними мовами, тобто наявності типова "витік мізків"? Тому що у Франції високі податки і безробіття, кажуть вони. А ще - тому що життя за кордоном - це пригода, це новий досвід і море вражень, це відмінний спосіб розширити свої горизонти, особисті і професійні. Так кажуть французи і їдуть жити і працювати в Німеччину, Швейцарію, Англію і інші країни", - пише Тульчинська.

"Посміхаємося і махаємо": блогер зробила несподіване "відкриття" про еміграцію українців

Скріншот поста (facebook.com/MayyaTulchinskaya)

За її словами, з Польщі з 1989 виїхали мільйони громадян, самі поляки жартують, що в Лондоні по-польськи говорить більше людей, ніж по-англійськи. Згідно з опитуваннями, близько 14% поляків, що живуть у Польщі, хоча б раз працювали за кордоном. У 69% поляків сьогодні є хоча б один член сім'ї або близький друг, який живе за кордоном.

Жінка уточнює, що це тільки цифри фактичної, яка мала місце міграції.

"Якщо говорити про те, скільки людей хотіли б переїхати з рідної країни за кордон, то тут цифри ще більш вражаючі. 48% британців хотіли б виїхати з Британії. Майже половина! Як Вам таке? Їм у Британії дорого, хмарно, немає роботи і висока злочинність. А ще низька якість освіти (в Британії!) і страшно забруднене навколишнє середовище", - дивується блогер.

Також вона повідомила, що більше третини американців, включаючи тих, хто народився за межами США, хотіли б переїхати в іншу країну, а серед миллениалов - більше половини.

Таким чином 55% американців у віці від 18 до 34 погодилися б переїхати за кордон.

"Чому такі величезні цифри? Невже молоді в Америці так нестерпно живеться? Та нічого подібного! Просто обіцяти - не означає одружитися. Відповісти ствердно на питання анкети "чи Хотіли б ви жити і працювати в іншій країні?" - це одне, а реально підняти попу і виїхати - це зовсім інше" , - вважає Тульчинська.

"Посміхаємося і махаємо": блогер зробила несподіване "відкриття" про еміграцію українців

Скріншот поста (facebook.com/MayyaTulchinskaya)

Жінка звернула увагу, що близько 9 мільйонів американців живуть за кордоном за оцінками Держдепартаменту.

"Це небагато в масштабах американського населення, але це зіставно з населенням середньої європейської країни. Чому вони їдуть? Та тому що для еміграції і, тим більше, для тимчасового виїзду в іншу країну може бути тисяча крім економічних причин. Дивись вище про французів. Люди розширюють професійний досвід і набираються вражень, хто хоче краще вивчити іноземну мову і культуру, поживши в середовищі, хтось банально знаходить кохану людину на іншому кінці світу", - пише Майя.

Вона підкреслила, що при нинішніх засобах зв'язку і розвитку авіаперевезень світ стає все менше, адже можна жити на одному континенті, а працювати - на іншому, можна навчатися в одній країні, а потім працювати в іншій.

"Що поганого в тому, що молодь не поспішає в 20 років обзавестися сім'єю/дітьми/іпотекою і прилипнути до своїх 40 квадратних метрів на найближчі 25 років? Що поганого в тому, що люди з різних країн спілкуються, перемішуються, обмінюються досвідом і традиціями? – ставить риторичне питання блогер.

За її словами, зараз весь світ стає великим плавильним котлом, яким колись стала Америка та американський досвід показав, що це - супер-успішний і ефективний сценарій розвитку суспільства.

"Не варто посипати голову попелом і ховати Україну на тій підставі, що хтось з України їде. І вже тим більше не треба сприймати як вирок країні розмови знайомих про те, що "добре б куди-небудь звідси звалити". Згадуємо про 48% британців і 55% американських миллениалов, які теж хочуть" звалити. Посміхаємося і махаємо", - підсумувала Тульчинська.

"Посміхаємося і махаємо": блогер зробила несподіване "відкриття" про еміграцію українців

Скріншот поста (facebook.com/MayyaTulchinskaya)

Нагадаємо, що мережа вразила історія бійця АТО, повішеного після прийому у психолога.