Його кінокартини відкрили багато прекрасних акторів і актрис
У неділю, 17 грудня, стало відомо про смерть відомого радянського режисера Георгія Натансона. Про це пишуть "Факти".
Георгій Григорович Натансон народився 23 травня 1921 року в Казані. Мама майбутнього кінорежисера, Лідія Натансон, була оперною співачкою, а батько – відомим економістом.
Школу Георгій Григорович закінчив у Москві, в 1939 році і поступив у ВДІК. Але навчання довелося перервати через війну – Натансона призвали в армію.
Віддати борг рідній країні йому не судилося. На етапі підготовчого навчання, режисер захворів двостороннім запаленням легенів, і комісія визнала його непридатним до військової служби.
Георгія Натансона разом з матір'ю та іншими родичами евакуювали в Алма-Ату. Батько Георгія записався в ополчення і загинув у 1941 році під Єльнею.
Під час Великої Вітчизняної війни в Алма-Ату переїхала і кіностудія "Мосфільм", де Георгій Натансон почав свою роботу в якості асистента режисера. У 1944 році йому вдалося закінчити ВДІК.
Спочатку кар'єри, Натансон працював в якості другого режисера і брав участь у роботі над кількома відомими фільмами, такими як "В 6 годин вечора після війни", "Садко", "Іваново дитинство".
Разом з театром ляльок Сергія Образцова він зняв свою дебютну картину "Небесне створіння", яка отримала Гран-прі Венеціанського міжнародного фестивалю.
Після цього до режисера прийшла слава і він зняв картини, які принесли Натансону любов і визнання радянських глядачів.
"Галасливий день", "Все залишається людям", "Старша сестра", "Ще раз про любов", "Посол радянського союзу", "Валентин і Валентина" – ці та багато інших його кінофільми були популярні не тільки в Радянському Союзі, а й за його межами. У 1970-ті роки Натансон активно працював як театральний режисер.
У Георгія Натансона була репутація режисера, який відкривав радянських кінозірок. Саме він зробив популярними Тетяну Дороніну, Наталю Тенякову, Марину Зудину, Анну Тихонову і Олександра Домогарова.
Георгій Натансон помер у віці 96 років від природних причин.
Нагадаємо, у Росії назвали несподівану причину смерті Хворостовського.