Помер клоун Олег Попов: стала відома причина смерті артиста
Олег Попов помер на 87-му році життя
2 листопада в Росії помер клоун Олег Попов. У всесвітньо відомого артиста зупинилося серце. Олег помер під час гастролей у місті Ростов-на-Дону. Про це повідомляє ТАСС.
Як стало відомо, ще вдень артист себе добре відчував, але вночі в готельному номері у нього зупинилося серце.
"У нього зупинилося серце, він ні на що не скаржився, просто дивився телевізор. Викликали швидку, швидка приїхала і констатувала смерть", – сказав Резніченко, уточнивши, що Попов помер в готелі цирку в Ростові", - повідомив директор ростовського цирку Дмитро Резніченко.
Олег Попов: біографія артиста
Олег Костянтинович Попов народився 31 липня 1930 року в селі Вырубово Московської області, незабаром сім'я переїхала до Москви. Його батько працював на годинниковому заводі, мати підробляла ретушуванням фотографій.
У 1937 році Попов вступив у школу, але закінчити її не зміг. В 1943 році помер батько, і підліток, відчуваючи відповідальність за свою сім'ю, пішов працювати. У 13 років він став учнем слюсаря в комбінаті газети "Правда", одночасно навчався у вечірній школі, а у вільний час займався акробатикою в спортивному товаристві "Крила Рад".
У 1950 році Попов закінчив Державне училище циркового мистецтва і був направлений в Тбіліський цирк, де пропрацював два місяці. Почав свою кар'єру эквилибристом-коміком, виступаючи з номером "Ексцентрик на вільній дроті".
Фото: Молодий Олег Попов (ce-proishodit.ru)
Після участі в огляді молодих артистів Попова помітив відомий клоун Михайло Румянцев (Карандаш) і взяв юнака в свою програму в якості клоуна-асистента. Під керівництвом Румянцева Попов став клоуном коверным.
В Саратовському цирку, де Попову довелося протягом цілого місяця замінювати хворого клоуна, він вперше з'явився на арені в картатій кепці і яскраво-жовтому перуці. З тих пір цей наряд став візитною карткою артиста.
На початку 1951 року Попов був включений в групу московських артистів, гастролировавшую по країні. Його виступ користувався таким успіхом, що увійшла в фільм-концерт "Арена сміливих" (1953), який зняв відомий режисер Юрій Озеров для реклами перед гастролями радянського цирку в різних країнах світу.
У 1957 році Попов вперше вирушив у велике турне по країнах соціалістичної співдружності. Пізніше артист брав участь у перших гастролях радянського цирку в країнах Західної Європи. Ці поїздки принесли йому світову славу.
Попов створив артистичний образ "сонячного клоуна". Солом'яна чуприна, выбивавшаяся з-під кепки у яскраву велику клітку, лукаві очі, промениста посмішка – все це допомагало створювати привабливий образ життєрадісної людини, з азартом включається в циркову виставу.
У своїх репризах він звертався до багатьох жанрів циркового мистецтва: еквілібр, жонглювання, пантоміма, музичні номери і так далі. Головним і улюбленим напрямком роботи були вистави-дивертисменти, спектаклі-огляду, що складаються з серії реприз ("Лікування сміхом", "Царівна-Несміяна" та інші).
Попов вніс величезний внесок у світове становлення нових принципів клоунади, які розробляються раніше Олівцем – клоунади, що йде від життя і побуту, яка шукає смішне і зворушливе в навколишній дійсності. Багато репризи Попова увійшли в класику світового цирку ("Сон на дроті", "Луч" та інші).
Фото: Олег Попов з дружиною (stories-of-success.ru)
З 1991 року Попов жив і працював у Німеччині, де організував власну циркову програму. З дружиною Габріелою Леман Попов працював в дуеті, а його сценічний псевдонім звучав у цій країні як "Щасливий Ганс".
Цікаві факти з біографії Олега Попова читайте в матеріалі Styler.