ua en ru

Помер видатний український вчений

Помер видатний український вчений Фото: pixabay.com/webandi

Дослідник пішов з життя на 70-му році

У Римі в середу, 25 квітня, на 70-му році життя помер відомий український геолог і дослідник Антарктиди Віталій Вернігоров. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України в соцмережі Facebook.

Причиною смерті вченого став серцевий напад. Відзначається, що Вернігоров повертався в Україну після сезонної двотижневої антарктичної експедиції зі станції Академік Вернадський.

Помер видатний український вчений

Фото: Віталій Вернігоров (facebook.com/UAMON)

Вчений почав свій дослідницький шлях в морських експедиціях 1980-х років, працював в Атлантиці та Індійському океані, ходив в кругосвітнє плавання. Вернігоров був учасником легендарної першої української антарктичної експедиції, після чого багато разів зимував в Антарктиді і брав участь в сезонних дослідженнях.

За фахом Вернігоров був геоморфологом. Співробітник Інституту геології НАН України проводив різні геолого-геофізичні дослідження.

"Попри поважний вік (у вересні цього року йому мало виповнитися 70 років), він долучився до команди сезонної експедиції, що вирушила на станцію Академік Вернадський наприкінці березня цього року. Там науковець займався відбором геологічних зразків донних відкладів, ехолотною зйомкою акваторій, спостереженнями за рівнем моря", - повідомили в МОН.

Відзначається, що за час експедиції вчений не скаржився на здоров'я, був дуже активним і життєрадісним.

Однак по дорозі додому, під час пересадки між літаками в столиці Італії, йому раптово стало погано.

"Колеги згадують його як людину, яка жила своєю справою. З ним ніколи не бувало сумно, бо Віталій Петрович знав багато цікавих історій і гарно вмів їх переповідати. "Віщає Вернігоров" – стало крилатим виразом. Він дуже доброзично ставився до молоді, мав багато учнів та однодумців", - відзначили в міністерстві.

Помер видатний український вчений

Скріншот поста (facebook.com/UAMON)

Раніше повідомлялося про смерть знаменитого футболіста і тренера.