ua en ru

Померла відома українська вчена

Померла відома українська вчена Фото: Лариса Крушильницька (facebook.com-halyna.svarnyk)

Археолог відкрила близько 60 пам'яток минулого

У Львові на 89 році життя померла відома українська археолог, доктор історичних наук, професор Лариса Крушильницька, яка завдяки своїм дослідженням прославилася на весь світ. Про це повідомляється на сайті "Фотографії старого Львова".

Крушельницька була єдиною в світі жінкою-археологом, яка організувала і успішно провела понад 50 археологічних експедицій, підсумком яких стали 206 наукових досліджень. Зазначається, що понад 170 з них опубліковані (зокрема, вісім монографій). Вона відкрила та дослідила близько 60 пам'ятників минулого, які принесли їй визнання як в Україні, так і за кордоном.

Археолог була почесним директором Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, головою археологічної комісії Наукового товариства ім. Шевченка, членом наукового товариства "Український історик" (США) і членом Львівської організації ЮНЕСКО.

В різні роки за розвиток історичної науки, за багаторічну наукову, організаційну та видавничу діяльність, подвижницьке служіння Україні була нагороджена численними почесними грамотами, зокрема: Верховної Ради (2003), президії НАН України (1998, 2002, 2003), Міністерства освіти і науки України, обласних і міських рад. У 2008 археолог була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня та почесною грамотою Кабінету міністрів. У 2011 році Крушильницьку нагородили орденом княгині Ольги II ступеня, а 5 квітня 2013 року, в день 85-річчя археолога її нагородили почесним знаком Святого Юрія.

До речі, у Москві попрощалися з відомим сатириком.

У Москві попрощалися з Михайлом Задорновим, скандальним російським сатириком, який отримав популярність завдяки своїм жартам про "тупих американців".

Повідомляється, що шанувальників пустили на церемонію прощання з Задорновим, яка проходила в одній з підмосковних клінік.

За даними ЗМІ, до будівлі лікарні прийшли близько сотні людей, але їм довелося чекати не менше півтора годин, адже представник сім'ї артиста спочатку повідомив присутнім, що за бажанням Задорнова церемонія пройде в закритому режимі.

Сім'я сатирика нагадала про його іронічне ставлення до публічності і про те, як він завжди охороняв своє та їх життя від чужого настирливого втручання.