ua en ru

Створення Єдиної помісної церкви в Україні: в УПЦ МП прокоментували ситуацію

Створення Єдиної помісної церкви в Україні: в УПЦ МП прокоментували ситуацію Церква (фото: wikimedia.org/Petar Milošević)

Нардеп Вадим Новинський згадав, як патріарх Варфоломій обіцяв не підтримувати розкольників

В УПЦ МП пояснили офіційну інформацію від Вселенського Патріархату щодо створення Єдиної помісної церкви в Україні. Відповідне роз'яснення розмістив на своїй Facebook-сторінці заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоієрей Миколай Данилевич.

"Священний Синод під головуванням Його Всепосвятительного Вселенського Патріарха Варфоломія завершив своє чергове засідання. Всі пункти порядку денного були розглянуті та обговорені, і були прийняті відповідні рішення", - йдеться в повідомленні від 22 квітня.

В УПЦ МП, яка не підписала звернення до Варфоломія і офіційно закликала його відмовити Києву, впевнені, що у повідомленні йдеться не просто про консультації, а саме про погодження з іншими церквами українського питання. Як йдеться у повідомленні видання "Страна", такі висновки представник УПЦ МП робить, зробивши переклад з грецького оригіналу заяви Константинополя.

"Очевидно, що саме по собі це не означає початку "процесу надання автокефалії", про який встиг оголосити президент", - зазначили у виданні.

Про те ж у коментарях "Подробицям" заявив, народний депутат Вадим Новинський.

"Коли нам кажуть, що є вже практична домовленість з патріархом Варфоломієм і що він ось-ось повинен видати якісь документи на визнання церкви - це не відповідає дійсності", - сказав він.

Як стверджує політик, у 2016 році під час проведення всеправославної наради у Швейцарії, де були присутні представники усіх православних церков світу, у святійшого патріарха Варфоломія запитували про його ставлення до розколу в Україні, його ставлення до канонічної церкви в Україні, на що той відповів: "Я підтримував і підтримую канонічну церкву в Україні і не ніколи не піду на визнання розкольників"

Нагадаємо, у Рівненській області представники УПЦ МП не дають відспівати бійця АТО в храмі рідного села.