ru ua

"В голові не вкладається": стало відомо, скільки українців працює в Росії

"В голові не вкладається": стало відомо, скільки українців працює в Росії Фото: Трудова міграція (roza.kg)

"Чому поки одні їдуть добровольцями на Донбас, інші вирушають будівельниками в Ростов?"

В Росії працюють понад 2 млн українців, кожен п'ятий з них – нелегально. Таку статистику наводить дослідження "Міграційного профілю України", пише Юлія Самаєва для zn.ua.

Другим після Росії популярним напрямком трудової міграції українців залишається Польща.

"Так, конфлікт на Сході позначилася на лояльності українців до агресивного сусіда, з 2014 р. кількість наших співгромадян, які відвідують РФ, скорочується. У 2013-му понад 6 млн українців відвідали РФ, в 2015-му — вже трохи більше 4 млн. Але все одно це друга по відвідуваності українцями країна", - повідомляє експерт.

Фахівці описали портрет типового українця, який працює в Росії.

"Це людина, переважно з сільської місцевості (понад 60%), зайнятий важкою фізичною працею, часто працює нелегально (більш 20%) і їде на заробітки на кілька місяців. Найчастіше це мешканець однієї з західних областей (понад 70%)", - пише Самаєва.

Експерти банківського сектора відзначають, що в нинішньому році лише 20-25% грошових переказів з РФ, через платіжні системи та карти, направляються в західні області України.

"Звичайно, в голові важко вкладається той факт, що поки одні вирушають добровольцями на Донбас, інші їдуть будівельниками в Ростов. Але українська влада — не очертившая жорсткі межі конфлікту, постійно шукає компроміси і зубами вцепившаяся в "липецькі фабрики", — з самого початку формувала у населення гібридне ставлення до подій. І тепер жінки, що зустрічають на колінах труни з односельцями з АТО, нічтоже сумняшеся відпускають чоловіків штукатурами в Смоленськ", - з гіркотою зазначає експерт.

До речі, Вакарчук розповів про "імпотенції реформ".