ua en ru

Василь Сліпак: біографія оперного співака, який загинув за Україну

Василь Сліпак: біографія оперного співака, який загинув за Україну Фото: Василь Сліпак в АТО (24smi.org)

Знаменитий оперний виконавець світового рівня - Василь Сліпак трагічно загинув в зоні АТО від кулі снайпера

Рано вранці 29 червня був убитий талановитий українець і справжній патріот - Василь Сліпак. Оперний співак загинув в АТО. Біографія вокаліста, волонтера і добровольця "Правого сектора" у нас на Styler.

Василь Сліпак: легендарний виконавець Паризької опери і видатний українець

Василь народився в 1974р. у Львові і з дитинства любив співати. Захоплення хлопчика вокалом всіляко підтримував старший брат, коли Василеві було 11 років він записав його у львівський хор "Дударик". Після дитячої капели, майбутній співак продовжив навчання у Львівській музичній консерваторії.

Василь Сліпак: біографія оперного співака, який загинув за Україну

Фото: Василь Сліпак залишив кар'єру оперного виконавця у Європі і став добровольцем в АТО (jetsetter.ua)

Василь Сліпак, біографія якого до 2014р. була пов'язана з життям і виступами в Європі, вперше потрапив до Франції в 1994р. Під час навчання він взяв участь у вокальному конкурсі р. Клермон і став його лауреатом.

Після перемоги на цьому фестивалі, Василь два роки їздив виступати у Францію, а в 1996р. отримав запрошення від паризької "Opéra de la Bastille" стати постійним солістом.

Василь Сліпак – оперний співак зі світовим ім'ям, один з найвідоміших баритонів, був удостоєний безлічі вокальних нагород. За арію "Тореадор" отримав нагороду "Краще чоловіче виконання" на міжнародному фестивалі оперних виконавців, що проходив у Армеле.

Під час роботи у Франції він співав на таких знаменитих сценах як паризька Гранд-опера, Атеней, Опера Бастилії, виступав в оперних театрах міст Массі і Сен-Етьєн, а також у ліонському "Амфітеатрі 3000".


Фото: Василь Сліпак - знаменитий оперний виконавець, активіст Майдану, доброволець (112.ua, nv.ua, http://gordonua.com/)

З початком військових дій на сході України Василь Сліпак повернувся на батьківщину, брав активну участь у подіях на Майдані в 2014р., працював волонтером, брав участь в організації благодійних концертів, а в 2015р. відправився в АТО у складі 7-го батальйону ДУК "Правий сектор".

З "Правим сектором" Василь Сліпак був пов'язаний ще за волонтерській роботі в Парижі. Сьомого батальйону ПС допомагала французька організація волонтерів Fraternité Ukrainienne ("Українське братство"), і так склалося, що захищати Донбас Василь відправився саме з ними.

Василь Сліпак: біографія оперного співака, який загинув за Україну

Фото: Василь Сліпак - боєць Правого сектора на сході України з 2015р. (real-vin.com)

Співак взяв позивний "Міф" - скорочене від Мефістофеля, його улюбленої арії з опери Фауст. Для багатьох він став "голосом війни", але, за словами самого Василя, співав останнім часом він набагато рідше, ніж стріляв.

Василь Сліпак: біографія оперного співака, який загинув за Україну

Фото: Сліпак планував продовжити співати після закінчення АТО (politeka.net)

Після закінчення війни на Донбасі виконавець планував повернутися в Париж і продовжити кар'єру вокаліста. Але доля розпорядилася інакше.

Близько 6:00 ранку 29 червня Василь Сліпак загинув в АТО. Під час атаки в районі Дебальцеве-Луганське, він був смертельно поранений снайпером. Похорон справжнього патріота, що віддала життя за Україну, відбудуться у Львові.