ua en ru

У Ватикані планують візит Папи Римського до Росії

У Ватикані планують візит Папи Римського до Росії Фото: Папа Римський (flickr.com/catholicism)

З огляду на військовий конфлікт в Україні, Ватикан вже звинувачували у м'якості позиції щодо Москви

У Ватикані готуються до можливої поїздки Папи Римського Франциска до Російської Федерації. Державний секретар Ватикану П'єтро Паролін в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera, опублікованому у середу, 9 серпня, оголосив про свою поїздку до Москви. Про це передає DW.

Під час цього візиту вивчатиметься можливість організації візиту Папи. Між іншим, Паролін зустрінеться з російським православним патріархом Кирилом, де і йтиметься про можливий приїзд понтифіка.

"З Божою поміччю я сподіваюся зробити кроки у цьому напрямку", - заявив Паролін, якого вважають другою найвпливовішою особою у Ватикані. "Святий престол "особливою мірою" цікавиться Східною Європою, що зумовлено "багатими релігійними та культурними традиціями",- підкреслив очільник Римської курії.

Через розкол між католицькою та православною церквами досі жоден із сучасних понтифіків не відвідував Росію із офіційним візитом. Франциск І неодноразово висловлював бажання відвідати Москву, проте досі така поїздка не відбулась. Причиною цьому є не тільки релігійні суперечності, а й політичні. У березні цього року Папа Римський в інтерв'ю німецькій газеті Die Zeit, зазначив, що він не міг би поїхати до Росії, бо тоді йому доведеться відвідати й Україну.

З огляду на військовий конфлікт в Україні, Ватикан багаторазово звинувачували у м'якості позиції щодо Москви. Оглядачі припускають, що у Ватикані не хочуть ставити під загрозу зближення з Росією.

Нагадаємо, що Папа Римський зустрівся з бійцями АТО у Ватикані.