ua en ru

Вічний вогонь у Києві: вандали "засвітилися" на відео

Вічний вогонь у Києві: вандали "засвітилися" на відео Фото: Вічний вогонь (kievcity.gov.ua)

Інцидент стався вночі в понеділок, 20 листопада

Вандали, які залили цементом Вічний вогонь у Києві, потрапили на відео з камер спостереження. Відповідний запис опублікувала компанія "Київгаз" на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Вічний вогонь у Києві: вандали "засвітилися" на відео

Скріншот поста (facebook.com/kyivgaz.ua)

Невідомі залили меморіал цементом, а після вставили туди хрест. Судячи з відео, у вандалізмі брало участь ціла група людей.

"Минулого разу працівники ПАТ "Київгаз" оперативно розчистили меморіал, а також встановили камеру спостереження. Подачу газу відновлено. Відеозапис правопорушення було передано представникам національної поліції", - сказано в повідомленні.

Відео: Вандали залили Вічний вогонь цементом (facebook.com/kyivgaz.ua)

За осквернення меморіалу вандалам загрожує до семи років позбавлення волі.

Нагадаємо, що вандали знову осквернили меморіал в парку Вічної слави. Зараз правоохоронці з'ясовують всі обставини інциденту.

Вічний вогонь розташований біля підніжжя обеліска в центрі парку Вічної слави. Був відкритий 6 листопада 1957 року. У пострадянський час вогонь запалюють тільки по святах, пов'язаних з пам'яттю загиблих у роки Другої світової війни.

Полум'я для церемонії відкриття меморіалу доставили з поля Сталінградської битви з Мамаєва кургану. Командувач військами київського військового округу маршал СРСР Василь Чуйков власноручно підніс смолоскип, запалюючи вогонь київського меморіалу.

Одним з авторів пам'ятника і алеї став архітектор Авраам Мілецький, відомий такими своїми проектами, як крематорію на Байковому кладовищі, Пейзажна алея, стіна пам'яті на Байковій горі та іншими.

Це вже другий випадок осквернення меморіалу в центрі столиці. Так, 7 листопада на лінію 102 надійшло повідомлення від перехожого.