ua en ru

"Ось ті м'яч, йди фигачь!": молодий чемпіон Олег Верняєв поділився з фанами секретами спортивних перемог

"Ось ті м'яч, йди фигачь!": молодий чемпіон Олег Верняєв поділився з фанами секретами спортивних перемог Фото: На зустріч c Чемпіоном Олегом Верняевым прийшли діти із спортивних шкіл (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Квіти, оплески і величезна черга за автографами – 22-річний спортсмен, який завоював золото і срібло для України в Ріо, став справжнім кумиром української молоді

Днями в одному з магазинів великого київського ТРЦ пройшла зустріч з Олегом Верняевым – українським гімнастом, олімпійським чемпіоном і срібним призером Олімпійських ігор 2016 року в Ріо.

"Друзі мої, 25 серпня в четвер чекаю вас всіх в магазині PEAK в ТРЦ Skymall! Зробимо сэлфач, з усіма поспілкуємося, медальки покажу. Чекаю всіх. Початок о 14:00", - анонсував зустріч з фанами на своїй сторінці в Instagram Верняєв.

За два дні посаду спортсмена набрав 12,8 тисяч лайків і близько 300 коментарів, а на зустріч з українським олімпійцем з Донецька прийшло стільки людей, що черга розтягнулася далеко за межі магазину.

"Ось ті м'яч, йди фигачь!": молодий чемпіон Олег Верняєв поділився з фанами секретами спортивних перемог

Фото: Олег Верняєв - кумир підростаючого покоління (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Організатори запевнили: абсолютно всі, хто хотів взяти автограф, дочекалися своєї черги, хоча деяким і довелося простояти біля стенду більше двох з половиною годин. Черга до магазину почала вибудовуватися задовго до початку зустрічі з олімпійцем.

"Це, напевно, стартують продажі книги про Гаррі Поттера", - будували здогади випадкові відвідувачі ТРЦ.

Поспілкуватися з Верняевым прийшло багато дітей із спортивних шкіл. Багато з них на постійній основі тренуються на спортивній базі в Конча-Заспі, як і сам олімпійський чемпіон.

Композитор і поет Валентина Беган прийшла на зустріч з Олегом Верняевым разом з сином і двома онуками, один з яких також займається гімнастикою.

"Мій онук хоч і маленький, але вже став чемпіоном Києва серед малюків. Верняєв йому навіть давав своє напуття. Я його слова запам'ятала надовго. Він плескав мого онука по плечу й казав: "Ти молодець, ти зможеш досягти ще кращих результатів. Головне, щоб це тобі подобалося. І ще - не припиняй тренуватися", - каже жінка.

"Ось ті м'яч, йди фигачь!": молодий чемпіон Олег Верняєв поділився з фанами секретами спортивних перемогФото: Зустріч з олімпійським чемпіоном тривала близько трьох годин (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

Валентина презентувала Верняеву диск з композиціями, складеними і записаними нею спеціально для гімнастів.

"На диску крім інших пісень є також один особливий трек. Це гімн спортивних гімнастів. Я написала його, бачачи, що хлопці виступають під різні циркові мелодії, то під старі пісні про льотчиків. Цей мій гімн зараз звучить на базі в Конча-Заспі, але от в олімпійському інтернаті його поки що не включають", - розповідає Валентина.

Олегу дарували квіти, просили підписати листівки і журнали. Серед фанів Верняєва неодноразово були чутні вигуки "Верняєв-чемпіон!", які супроводжувалося спонтанними оплесками.

Перший українець, що став володарем Кубка світу

11 серпня цього року на Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро 22-річний український спортсмен Олег Верняєв отримав срібну медаль в абсолютній першості, поступившись 0,099 бали переможцю – Утимури Кохею. Незабаром після цього, 16 серпня, у змаганнях на паралельних брусах він здобув для України першу золоту медаль, моментально поднявшую країну в олімпійському рейтингу с50-го на 32-е місце. Багато українці почули ім'я Олега тільки завдяки трансляціям з Ріо, однак Верняєв має й інші нагороди, отримані на чемпіонатах в різних країнах світу.

Раніше Олег став володарем Кубка світу сезону 2014-2015, вигравши всі етапи кубковій серії в многоборстве. В листопаді - в Штутгарті, в грудні – в Глазго, а в березні – в американському Арлінгтоні. Таким чином спортсмен став першим українцем, якому вдалося стати володарем Кубка світу. На етапі Кубка світу в болгарському місті Варна навесні 2016 Олег Верняєв отримав три золоті і одну срібну медаль.

"Коли я отримав золото, то просто був гордий. Це був нереальний кайф. По суті, цей результат просто став тим, до чого ми довго і наполегливо готувалися, до чого йшли довгі не тільки місяці, а то й роки. А секрет успіху у мене такий: "Ось ті м'яч, йди фигач!". Більше тренуєшся – більше успіху, все просто. Як любить говорити мій тренер, треба постійно бути готовим до того, що дива не станеться. Якщо не готуєшся, то не виступиш. Чимало людей думає, що у спорті є велика частка везіння, щасливого випадку або, навпаки, якогось невдалого моменту, який підстерігає людину. Багато говорять "Це був не його день". Але особисто я думаю, що це просто звичайне виправдання. Я ж вірю тільки в те, скільки часу витратив на підготовку: чим більше, тим краще", - говорить Олег Верняєв.

Наполегливі тренування і ніяких забобонів

За словами Олега, забобонність – це зовсім не те, що сприяє успіху в спорті. Спортсмен вважає, що всі його нагороди – результат завзятості і працьовитості. А ще – заслуга тренера.

"Ось ті м'яч, йди фигачь!": молодий чемпіон Олег Верняєв поділився з фанами секретами спортивних перемогФото: Золото і срібло, завойовані Олегом Верняевым на Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро (Віталій Носач, Styler.rbc.ua)

"Я не забобонний. Десь рік тому зрозумів, що це все фігня. По-перше, марновірство – це гріх. Я прийшов до розуміння цього простого факту і тепер впевнений, що різні прикмети – це досить корисна штука, міцно сидить в голові. Іноді вона може тільки заважати. Ти собі тільки щось наворачиваешь, придумуєш, а толку від цього немає. Моя мотивація криється в простих речах. Ставлю собі мету і намагаюся її досягти. Адже я в спорті, і тут одна мета – вигравати і перемагати. А ті, хто поруч зі мною – сім'я, тренер, - вони моя загальна команда", - додає олімпійський чемпіон.

Верняєв планує продовжити свої тренування вже найближчим часом.

"Буду планомірно, крок за кроком готувати себе до Олімпіади в Токіо в 2020 році. Зараз з тренером ми плануємо графік. У мене буде такий же режим, як і раніше. Я зазвичай тренуюся шість днів в тиждень, по сім годин щодня", - говорить Олег Верняєв.

До речі, цієї ночі українських каноїстів у київському аеропорту зустріли короваєм.