ua en ru

Весняне рівнодення: як дізнатися свою долю в цей день

Весняне рівнодення: як дізнатися свою долю в цей день Весняне рівнодення 2019 - ворожіння і народні прикмети (колаж РБК-України)

У день весняного рівнодення починається новий астрологічний рік

Весняне рівнодення в 2019 році відбудеться в ніч на 21 березня. Астрономи зафіксують цю подію в середу, 20 березня, у 23:58 за Київським часом. Саме тоді світловий день зрівняється з ніччю в часі і буде збільшуватися аж до п'ятниці, 21 червня, дня літнього сонцестояння.

Здавна в різних культурах прихід весни був дуже важливою подією, що обросло різними традиціями і містичними ритуалами. Саме навесні наші предки святкували Новий рік, влаштовували гуляння, приурочені до прощання з зимою і зустріччю весни.

До речі, 20 березня відзначається День астролога. В цей день Сонце переходить у знак Овна і починає новий астрологічний рік.

Ворожіння в День весняного рівнодення

Цей день вважають магічним, коли темні і світлі сутності зрівнюються по силі. Саме тому раніше на весняне рівнодення було прийнято ворожити.

Дівчата пекли пряники і в кожний клали якийсь предмет. Якщо вам випало кільце, це означає, що незабаром Ви вийдете заміж, монетка означала багатство, сережка - до набуття судженого, бусинка - до вагітності, а ключ - до отримання спадщини.

Щоб дізнатися ім'я майбутнього чоловіка, потрібно на семи аркушах паперу написати сім чоловічих імен і покласти під подушку. Вранці, не зронивши ні слова, дістати один папірець - це і буде ім'я майбутнього чоловіка.

Весняне рівнодення: як дізнатися свою долю в цей день

Весняне рівнодення 2019 - ворожіння і народні прикмети (pixabay.com)

Ще один спосіб дізнатися свою долю: потрібно взяти піковий туз, бубновий туз, трефову десятку, ключ, кільце (не обручку), гілочку верби, скоринку хліба й шматочок пирога. Все це загорнути в білу хустку і покласти під подушку. З того, що приснилося вночі, робили висновки про майбутнє: піковий туз - до нещастя, бубновий туз - до багатства, десятка треф - до переїзду, пиріг - до удачі, хліб - до успіху в роботі, ключ до кар'єрного зростання, верба - до приємного сюрпризу, кільце - до весілля.

Крім того, вважається, що на рівнодення сняться віщі сни, а якщо загадати бажання, то воно обов'язково збудеться.

Народні прикмети у день весняного рівнодення

На весняне рівнодення існує багато прикмет, які зберегли наші предки-слов'яни. Так, якщо до цього дня птахи повернулися з теплих країв - буде хороший урожай хліба. При цьому жайворонки, які прилетіли з зимівлі, віщують теплу весну. Високі хмари, які швидко пливуть по небу, обіцяють хорошу погоду.

Вважається, що якщо на весняне рівнодення вдарить мороз - слід чекати ще 40 морозних днів. Якщо ж у цей день нарахувати 40 проталинок, весна буде теплою.

Наші предки стверджували, що в день весняного рівнодення потрібно пробачити всі образи і прогнати з серця злість - і тоді природа весь рік буде милостивою.

Раніше ми повідомляли, коли потрібно переводити годинники на літній час в цьому році.

А також писали про те, скільки вихідних буде в українців на Пасху в 2019 році.