ua en ru

Ветеранам АТО виділили замість землі ділянку на кладовищі

Ветеранам АТО виділили замість землі ділянку на кладовищі Фото: Кладовищі (УНІАН)

Військові планували зайнятися обробкою землі

Ветерани АТО Віктор і Сергій Прач із Запоріжжя розповіли, що замість виділеної землі від держави отримали ділянку на кладовищі. Як учасники бойових дій вони оформили у власність земельні паї, щоб вирощувати сільськогосподарську продукцію. Але, приїхавши помилуватися новими володіннями, побачили там десятки свіжих могил. Про це повідомляють "Факти".

"Коли вийшов указ про те, що ветерани АТО можуть отримати ділянку під будівництво будинку або земельний пай для ведення сільськогосподарської діяльності, ми вирішили спробувати себе у фермерстві. Уявлення про сільську працю мали, через те, що кожне літо жили у дідуся і бабусі в селі. Розраховували спочатку здавати свої паї в оренду досвідченого фермера, а потім, підучившись, самим зайнятися обробкою землі", - розповів Віктор Прач.

Оформлення визначених ділянок зайняло два роки.

"Звернувшись в обласне управління Госгеокадастра, написали заяви. Підшукали ділянки у Вільнянському районі — вісім гектарів на чотирьох, через те, що з нами частку вступили ще два товариша-фронтовика. Ділянки нам показали тільки на карті — нічого особливого, поле як поле. Землеміри пояснювали: самі їх ні за що не знайдете, правильно зорієнтуватися на місцевості зможе тільки фахівець. Зауважу, що оформити власність на сельхозучасток не так просто. Потрібні проект відведення земельної ділянки в Інституті землеустрою, виписка з реєстру прав на нерухоме майно, довідка, що місцевість не представляє архітектурної та археологічної цінності, і "агропаспорт ґрунту" — висновок, що земля придатна до сільського господарства. Це зайняло багато часу і коштувало грошей", - зізнався Віктор.

Але все виявилося не так просто. Коли брати прийшли на місце, то виявили там кладовищі.

"Нарешті настав день розмітки землі. Ми запаслися кілочками, щоб встановити їх на межах ділянок, і вирушили на місце. Землемір орієнтувався по GPS-навігатору, і було видно, що навіть для фахівця це не так просто. Вдалині виднілося сільське кладовище, навігатор неухильно вів до нього. Коли до надгробків залишилося два метри, землемір в розгубленості зупинився. Сказав, що межі наших ділянок йдуть прямо по могилах, і махнув рукою: "Вам туди ще метрів сто". У результаті виявилося, що на моїй ділянці близько сорока поховань. У брата — менше, в основному підготовлені розриті ями", - ділиться Віктор.

Брати-АТОшники обурилися тим, що сталося і звернулися до сільради за поясненнями.

"Ще в 2016 році ми подали клопотання про розширення сільського кладовища. На момент виділення ветеранам паїв ці землі не були вільними. Не розумію, як в управлінні Держкадастру могли віддати їх новоявленим власникам", - пояснив голова сільради Олексій Гладишев.

У Запорізькому управлінні Госгеокадастра впевнені, що в сільраді щось недоговорюють.

Як раніше повідомлялося, в ГМС розповіли, як росіянка Толопа, яка воювала в АТО, може отримати українське громадянство.