ua en ru

Ветерани АТО розповіли, чому оголосили голодування

Ветерани АТО розповіли, чому оголосили голодування Фото: АТОшники просять розслідувати їх незаконне звільнення (facebook.com/93OMBR)

П'ятий день поспіль бійці сидять під стінами Міністерства оборони

Ветерани АТО прикували себе ланцюгами і оголосили голодування, щоб влада почала розслідування їхнього незаконного звільнення. Відповідне відео було опубліковано на каналі "Ирта FAX" в YouTube.

Старший солдат Данило розповів, що він виграв суд проти командира частини, але рішення так і не виконано.

"Командир частини Едік Шевченко відверто говорить нам, що у нього наказ множити нас на нуль. І почався пресинг. Невідповідні умови, скотинячі, я б сказав. Ми намагалися скаржитися в частину. У частині - нуль. Ми стали заручниками ситуації", - зазначив боєць.

Відео: Бійці АТО розповіли про причини голодування (youtube.com/Ирта FAX)

Тоді військові звернулися до прокуратури регіону. Їм порадили перевестися в іншу частину, що вони і зробили. Але документи бійців були заповнені неправильно. Їм обіцяли виправити ситуацію, але замість паперів вони побачили наказ викреслити їх зі списку частині. Без цих документів переведення в інші війська став неможливий.

"Підрозділи, де вони перебували, веде антиконституційну діяльність. Хлопців викинули зі списків частини. Ніяких слідів в пенс-фонді. Вони просто були ніким і нічим. Якщо б вони загинули в бою, ніяких слідів не було б. Їх просто використали як "м'ясо", - прокоментував засновник батальйону "Айдар" Сергій Мельничук.

Бійці заявили, що прикували себе, щоб показати, як до ситуації ставиться влада.

"Це символізує бездіяльність чиновників, сил спецоперацій",- розповів рядовий Володимир Діденко.

"Прохання до міністра оборони України Степана Полторака створити незалежну комісію по нашій ситуації. Готові надати максимальне сприяння і надати потрібні документи", - звернулися бійці до міністра оборони.

Нагадаємо, у Києві ветерани АТО продовжують голодування.