Вірус Коксакі в Україні: інфографіка про лікування і симптоми
Способи лікування та профілактика захворювань вірусом Коксакі
Вірус Коксакі в Україні днями вперше з'явився в Тернополі, Тернопільській області та у Львові. Про можливу епідемію заговорили після масового захворювання дітей у дитсадках. Батьки побоюються, що вірус на Західну Україну заробітчани привозять. Чим же насправді небезпечна інфекція Коксакі, які симптоми і лікування від вірусу Коксакі?
Докладніше дивіться у інфографіці і матеріалі Styler.
Що таке вірус Коксакі
Коксакі – інфекційне захворювання, збудником якого є ентеровіруси. Вперше було виявлено у 50-х роках минулого століття в США. Останнім часом спалахи Коксакі часто фіксувалися в Туреччині.
Вірус легко поширюється повітряно-крапельним і оральним шляхом, добре розмножується в шлунку і кишечнику людини. Передається через спільний посуд, брудні овочі, фрукти, немиті руки, неочищену питну воду.
У цілому, інфекційний процес протікає сприятливо, ускладнення виникають у рідкісних випадках. Для хворих з ослабленим імунітетом вірус Коксакі може бути небезпечний такими важкими наслідками:
- запалення оболонки мозку (менінгіт, енцефаліт);
- параліч;
- захворювання серця (міокардит, перикардит);
- герпетична ангіна;
- геморагічний кон'юнктивіт.
Вірус Коксакі: симптоми захворювання
Найбільш сприйнятливі до вірусу Коксакі діти у віці від 2-х до 5-ти років. Перші симптоми після зараження можуть проявитися протягом 2-10 днів. Виражається захворювання гострим погіршенням самопочуття, головним болем, ломотою у м'язах і появою на слизовій оболонці невеликих хворобливих бульбашок. Вони можуть перебувати на мигдалинах, внутрішньої поверхні щік.
Дитячий вірус Коксакі має подібну симптоматику з вітрянкою. На шкірі долонь, ступень, сідницях формуються наповнені рідиною везикули. Однак, на відміну від вітрянки, сверблячі відчуття відсутні.
Інфекція може викликати підвищення температури до 39 градусів, блювоту, діарею. При класичному перебігу захворювання жар спадає через два-три дні.
Вірус Коксакі: щеплення і антибіотики
Лікарі відзначають, що крім загальних засобів профілактики, не існує будь-яких медикаментозних засобів, які допоможуть дитині не підхопити вірус Коксакі. Вакцини від цього захворювання немає. Для інфекції Коксакі застосування антибіотиків також неефективно.
Вірус Коксакі: лікування і профілактика
Лікування захворювання є симптоматичним, що підтримує, конкретних аптечних препаратів від вірусу немає. На весь період інтоксикації хворому необхідно забезпечити постільний режим, дієту з рясним питвом і достатньою кількістю вітамінів.
Фото: Вірус Коксакі - лікування медикаментами (hotshowlife.com)
Лікарські препарати використовуються лише для зняття симптомів, якими супроводжується захворювання:
- для обробки виразок на слизовій лікарі рекомендують використовувати антисептики, зеленку;
- ромашковий чай прискорить загоєння слизової оболонки рота;
- для зрошень горла підійдуть спреї Тантум Верде, Гексорал, Орасепт;
- такі антигістамінні засоби, як Супрастин, Зертек, дозволять швидко усунути алергічну реакцію і больові відчуття на шкірі;
- якщо дитина розчесав ранки на тілі, їх можна змастити гелем Фенистил
- дитячий вірус Коксакі може викликати болі в шлунку. Зняти неприємні симптоми допоможуть Маалокс, Альмагель-Нео, Гестид, Релцер, Сукралфад;
- противоспалительных коштів при температурі і болю в м'язах, приймати парацетамолсодержащіе препарати в дозуванні, визначеної лікарем,а також Нурофен, Цефекон.
- для зменшення інтоксикації рекомендований прийом сорбентів, наприклад, активованого вугілля.
- у разі діареї і блювоти використовувати засоби регідратації організму (Регідрон);
- щоб допомогти імунітету швидше впоратися з вірусом, рекомендують використовувати імуномодулюючі препарати (інтерферон, циклоферон, віферон);
- для відновлення нормальныго обміну речовин в організмі застосовуються вітаміни В1 і В2, гліцерофосфат кальцію. Їх можна починати приймати під час хвороби і продовжити курс вже після одужання.
Під час лікування від вірусу Коксакі, варто виключити вживання продуктів, що подразнюють слизову обоолочку (цитрусових, солоного та гострого, фруктових соків). Перед кожним прийомом їжі слід знеболювати ротову порожнину і полоскати рот після їжі.
Фото: Дотримання правил гігієни - найкраща профілактика вірусу Коксакі (fb.ru)
До заходів профілактики захворювання вірусом Коксакі відноситься, насамперед, дотримання правил особистої гігієни (миття рук після відвідування місць масового скупчення людей, після роботи за комп'ютером, після ігор з домашніми тваринами, перед їжею) і загальне зміцнення імунітету.