ua en ru

Високосний рік 2016: прикмети і забобони

Високосний рік 2016: прикмети і забобони Фото: високосний рік 2016

Чого варто побоюватися в високосному році, можна виходити заміж і як не злякати удачу? Головні заборони і забобони у нашому матеріалі

Наступив 2016 рік є високосним. Наші предки вважали такий період невдалим і небезпечним для нових починань.

Що таке високосний рік 2016 і чи варто його боятися?

Прикмети і забобони, засновані на народних спостереження говорять про те, що високосний рік несе з собою біди, катаклізми, неврожаї та сімейні негаразди. Але варто цьому вірити - вирішувати вам. Адже, насправді, в високосному році немає нічого містичного.

Історія виникнення додаткового дня в році йде далеко в давнину. При створенні юліанського календаря, астрологи помітили, що тривалість одного року становить 365 днів і 6 годин. Таким чином за 4 роки накопичується ще 24 години, тому, щоб зрівняти кількість діб, вирішили в календарі додати ще один день - 29 лютого, який повинен з'являтися кожен четвертий рік.

2016 високосний рік: яким він буде для сімейного життя?

Високосний рік 2016: прикмети і забобони

Фото: чи стане щасливим шлюб у 2016 році?

Найпопулярніший питання: "чи Можна виходити заміж у високосний рік?" терзає молоді пари кожні чотири роки. Згідно з народними забобонами, створювати сім'ю в такий період вкрай небажано. Супргугов чекають постійні сварки і розбіжності, і шлюб може протривати недовго.

Але у високосний рік не можна і розлучатися. Після розлучення нові відносини не принесуть щастя в особистому житті. А для тих, хто все-таки вирішив розірвати сімейні узи, рекомендують віднести в церкоь рушник зі словами: "Віддаю високосному данину, а ти, ангел сімейний, поруч зі мною встань".

Високосний рік в 2016 році: що не можна робити 29 лютого

Особливо упереджене ставлення завжди було саме до цього додаткового лютневого дня, його називали Касьяновим. Святий Касьян, за переказами, був злим і не допомагав стражденним. Вважалося, що світиться 29 лютого сонце володіє поганою енергетикою і з дому краще взагалі не виходити.
Також не можна починати нове будівництво, ремонт, слід обмежити роботу по дому. Останній день зими у високосному році забобонні люди називають найгіршим днем для народження дитини. Таким дітям пророкують нещасливу долю і хвороби, до того ж день народження можна зазначати лише один раз в чотири роки. Проте, згідно з іншими прикметами, народився 29 лютого наділяється особливим даром і є обраним.

Високосний рік: прикмети для вагітних і молодих мам

Високосний рік 2016: прикмети і забобони

Фото: прикмети для майбутніх мам у високосний рік

Для тих жінок, які будуть народжувати у високосному році і вірять в містичне значення даного періоду, корисними будуть наступні поради:

• Вагітним до самих пологів не можна стригти волосся, інакше у дитини можливо будуть проблеми з розвитком і інтелектом.

• Новонародженого слід якнайшвидше охрестити, а в хресні взяти найближчих родичів.

• Коли в дитини прорізується перший зуб, це подія, яку не можна відзначати і запрошувати в будинок гостей. Як свідчить прикмета, у зворотному випадку інші зуби будуть рости болісно і довго.

Високосний рік: забобони, пов'язані зі збором грибів

Кажуть, що у високосний рік категорично не можна збирати гриби. В цей період з землі підніметься вся дурь і нечисть, і, з'ївши такий грибок, ви можете накликати біду та хвороби на всю сім'ю.

Високосний рік 2016: прикмети і забобони

Фото: можна виходити на грибне полювання в 2016 році?

Насправді, все набагато простіше! Кожні чотири роки грибниця вироджується, тому гриб у високосний рік може зрости отруйним.

Як бачите, всьому є пояснення. 2016 високосний рік - всього лише на один день довше, щоб ви змогли ще більше встигнути і досягти успіху. Головне вірити в краще і налаштовуватися на позитив, тоді всі невдачі обійдуть вас стороною!