ua en ru

Володимир Зельдін: біографія і фільми актора

Володимир Зельдін: біографія і фільми актора Фото: Володимир Зельдін (rg.ru)

31 жовтня помер Володимир Зельдін - перший в світі театральний артист, який переступив 100-річний рубіж, залишаючись на сцені.

У московському НДІ ім. Скліфосовського 31 жовтня помер актор Володимир Зельдін. Біографія, фото, фільми найстарішого театрального довгожителя, який присвятив себе мистецтву з юних років і навіть в столітньому віці продовжував грати на сцені, в матеріалі Styler.

Володимир Зельдін: біографія

Народився Володимир Зельдін 10 лютого 1915 року в творчій родині. Його батько, Михайло Євгенович, був музикантом. Сім'я проживала в місті Козлові Тамбовської губернії, де глава сім'ї працював диригентом, потім керівником військового оркестру та директором музичної школи.

Талановитий Володимир Зельдін. Фото з 100-річного ювілеюФото: Талановитий Володимир Зельдін. Фото з 100-річного ювілею (rg.ru)

Коли почалася громадянська війна, Зельдіни переїхали до Твері, там юний Володя пішов в школу, а в 1924 році родина перебралася до Москви. Музичний талант батька передався і сину - хлопчик легко навчився грати на трубі, скрипці і роялі.

Михайло Зельдін мріяв побачити свего дитини музикантом, тому не схвалив бажання Володимира вступити в хореографічне училище. Майбутній актор спочатку працював трубачем в оркестрі. Через чотири роки його привернула романтика професії військового моряка, але в училище вступити не вдалося через поганий зір. У трудовій кар'єрі Зельдина був навіть період роботи учнем слюсаря на заводі.

Володимир Зельдін - перша роль у кіноФото: Володимир Зельдін - перша роль у кіно (sobesednik.ru)

У 30-ті роки, особливо не вірячи в свої сили, Володимир Зельдін взяв участь у вступному конкурсі на акторський курс у виробничо-театральні майстерні театру МГСПС (пізніше театр Моссовета). Прочитавши вірші Безименського і розповіді Кончаловською, Зельдін був зарахований приймальною комісією на курс Євгенія Лепковского. У 1935 році Володимир Михайлович закінчив навчання і став актором театру МГСПС. Через 3 роки перейшов в Театр транспорту, де грав класику: "Без вини винуваті" О. М. Островського, "Комедія помилок" Вільяма Шекспіра, "Підступність і любов" Шиллера.

Володимир Зельдін: фільми і робота в театрі

Актор Володимир Зельдін в ролі пастуха Мусаїб став широко відомий радянському глядачеві за фільмом "Свинарка і пастух". Це була його прем'єра в кіно, а потім були ролі в знаменитих радянських картинах "Карнавальна ніч", "Дядя Ваня", "Жінка в білому", "Десять негренят" і т.д.

Кадр з фільму "Свинарка і пастух"Фото: Кадр з фільму "Свинарка і пастух" (posta-magazine.ru)


Завдяки аристократичній зовнішності Зельдіну часто довіряли грати іноземців. На рахунку актора більше 50 ролей в кіно. В останні роки глядачі могли його бачити в комедійних серіалах "Щасливі разом", "Свати". У "Сватах" пластичний Зельдін, перебуваючи вже в похилому віці, майстерно виконував танцювальні сцени.

Володимир Михайлович знявся і в продовженні "Карнавальної ночі" 50 років потому після першого фільму.

Володимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актораВолодимир Зельдін: біографія і фільми актора

Фото: Володимир Зельдін - фільми і театральні ролі актора( hellomagazine.com, kino-teatr.ru)

За свою творчу кар'єру Зельдін встиг попрацювати в кількох театрах. Його шлях в мистецтві почався з театру Мосради, потім був театр транспорту та Алма-Атинській російський драматичний театр. З 1945 року і до останніх днів життя Володимир Зельдін працював в трупі Центрального театру радянської (російської) армії.

Зельдін в ролі Альдемаро в 1949 роціФото: Зельдін в ролі Альдемаро в 1949 році (posta-magazine.ru)

Його "коронною" стала роль Альдемаро в постановці "Учитель танців". Актор підкорив глядачів вокалом і чудовою пластикою, зігравши в даному спектаклі понад 1000 разів за свою кар'єру.

До 90-річчя Зельдина в 2005 році в театру відбулася прем'єра вистави "Людина з Ламанчі", в якому ювіляр вразив прекрасною фізичною формою і талановитою грою.

Вистава "Людина з Ламанчі"Фото: Вистава "Людина з Ламанчі" (daily.afisha.ru)

100-ліття Володимир Зельдін також зустрів на сцені рідного театру і знаходився на підмостках більше 5 годин. У 101-й День Народження, в лютому 2016 року, артист зіграв головну роль в присвяченому йому виставі "Танці з учителем".

Володимир Зельдін в постановці "Танці з учителем"Фото: Володимир Зельдін в постановці "Танці з учителем" (rg.ru)

У 2015 році актор зламав шийку стегна, але через усього лише пів року після важкої операції повернувся на сцену. Зельдін називав театр своїм допінгом. Саме він став найстаршим діючим актором планети, який переступив 100-річний рубіж, залишаючись на театральній сцені.

Володимир Зельдін: смерть легенди театру

Ще у вересні Володимир Зельдін брав участь в урочистих заходах, присвячених Дню Москви, а в жовтні актора госпіталізували у важкому стані через проблеми з нирками.

Володимир Зельдін - дата смерті 31 жовтня 2016Фото: Володимир Зельдін - дата смерті 31 жовтня 2016 (tass.ru)

У лікарні він перебував протягом трьох тижнів. О 9 ранку 31 жовтня стало відомо, що Володимир Зельдін помер. Дружина артиста, Іветта Капралова повідомила, що його намагалися реанімувати, але безуспішно.