ua en ru

Раптово помер відомий український фотохудожник

Раптово помер відомий український фотохудожник Фото: Помер відомий український фотохудожник (pixabay.com/pixel2013)

Про місце і час прощання поки не відомо

У суботу, 18 листопада раптово помер відомий український фотохудожник і головний редактор журналу "Світло і тінь" Василь Пилип'юк. Про це повідомили родичі загиблого на його сторінці у Facebook.

Трагедія сталася рано вранці, між 6 і 7 годинами недалеко від міста Рівне. Пилипюк їхав з Києва, де часто бував по роботі, у Львів. На одній із зупинок фотохудожнику раптово стало погано, і він втратив свідомість. Швидка медична допомога доставила Пилип'юка в реанімацію, але врятувати його не вдалося. Василь Пилип'юк помер від обширного інсульту.

Про час і місце прощання родичі повідомлять пізніше.

"Несподівано відійшов у Вічність коханий чоловік, найдорожчий тато, улюблений дідусь, визначний український фотохудожник Василь Пилип'юк.
Повертаючись автомобілем з Київського Національного університету культури і мистецтв, де працював завідувачем кафедри фотомистецтва, під час зупинки неподалік м. Рівного раптово втратив свідомість. Швидка допомога доставила його до реанімації. Діагноз - масивна розшаровуюча аневризма грудного відділу аорти. Між 6 і 7 ранку пішов з життя. Молимось. Любимо. Пам'ятаємо.
Зі святими упокій, Христе, душу раба Твого Василя. Вічная пам'ять.
Про час та місце прощання повідомимо у подальших дописах", - сказано в повідомленні.

Раптово помер відомий український фотохудожник

Скріншот поста (facebook.com/Василь Пилипюк)

Народився 10 січня 1950 року в селі Новоселиця, Снятинського району, Івано-Франківської області. Пройшов шлях від фотокореспондента районної газети до відомого українського фотохудожника.

Раптово помер відомий український фотохудожник

Фото: Василь Пилип'юк (facebook.com/Василь Пилип'юк)

У 1974 році закінчив факультет журналістики ЛДУ імені Франка. Працював у районних газетах Снятина, в газетах Івано-Франківська. Після переїзду до Львова працював у газеті "Львівський залізничник", плідно працював з обласними, республіканськими і всесоюзними журналами.

З 1973 року був власним кореспондентом журналу "Україна", з 1990 став головним редактором відновленого видання "Світло і тінь". У 1993 році український фотограф був удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка. У 2015 році йому було присвоєно почесне звання професора.

Художник Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP) (2007), президент видавничого підприємства "Світло і Тінь", член СЖУ, член президії та правління Національної спілки фотохудожників України, заступник президента Світового об'єднання фотографів українців (С. А. Ф. У. США), професор Львівської національної академії мистецтв.

Крім того, Пилипюк був учасником численних фотовиставок, автором 87 фотоальбомів. Серед них – "Львів", "Живиця", "До тебе полетять", "Пієта в камені", "Львівський державний академічний театр опери та балету імені Івана Франка", "Львівщина" і інших.

Нагадаємо, пішов із життя легендарний український баскетболіст.