Вода з нітратами або несвоєчасна медична допомога: в Чернігівській області раптово померло немовля

Вода з нітратами або несвоєчасна медична допомога: в Чернігівській області раптово померло немовля
Фото: РБК-Україна

Медики з'ясовують причину смерті тримісячної дитини

У Чернігівській області померла тримісячний дитина з багатодітної сім'ї. Медики назвали попередню версію - отруєння нітратами. Про це повідомляє ТСН.

Матір померлого немовляти Яна поскаржилася на несвоєчасну і неповну медичну допомогу. Тримісячному Микиті стало погано після ранкового годування. Спочатку немовля кричало, а потім хлопчик посинів.

"Швидка" добиралася в невелике село під Ніжином близько години. По прибуттю лікарі щось вкололи дитині. А коли немовля привезли до районної лікарні, хлопчик був уже на межі життя і смерті.

На думку лікарів, раптову смерть могла спровокувати заражена вода з колодязя.

Відео: У Чернігівській області раптово померло немовля (YouTube / ТСН)

Мати дитини Яна розповіла, що коли у неї через запалення легенів зникло молоко, вона перевела дитину на суміші. Розбавляла їх молоком і водою, перед тим, як годувати дитину, кип'ятила воду від 30 хвилин до години.

Зазвичай вона купувала воду в магазині, але за три дні до смерті Микити вона використовувала воду з колодязя.

Лікарі називають причиною смерті малюка набряк головного мозку. На їхню думку, його могла викликати нестача кисню через накопичення в організмі нітратів. Однак мама дитини вважає, що такого бути не могло.

"Вони можуть за дуже короткий час подіяти так на організм, може і за кілька годин. По-перше, ми не знаємо який рівень нітратів. Ще не досліджено. Але дійсно, за кілька годин вплив нітратів може призводити до таких незворотних станів", - розповів головлікар Ніжинської районної лікарні Юрій Солодько.

Лікарі наголосили, що дітям до року давати воду з колодязя не можна.

"За 40 років медпрактики саме через воду в їхньому районі померло п'ятеро дітей. А кип'ятіння не вбиває нітрати", - зазначили у виданні.

Після смерті дитини експерти вилучили продукти, якими годували немовляти.

"Ймовірно, в колодязь потрапили грунтові води зі слідами мінеральних добрив. Зразки молока і води вилучено, речі, з якими контактуала дитина. Пошкоджень на тілі дитини не виявлено", - повідомив представник прес-служби поліції Чернігівської області Олександр Сидоренко.

За даними ТСН, причину смерті тримісячної дитини судмедексперти повинні оголосити через два тижні.

Раніше повідомлялося, що у Львівській області з вини лікарів помер 16-річний хлопець.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся