ru ua

Військовий експерт розповів, коли на Донбасі з'являться проукраїнські партизани

Військовий експерт розповів, коли на Донбасі з'являться проукраїнські партизани Фото: Партизани можуть з'явитися на Донбасі (flickr.com)

Олег Жданов вважає, що ЗСУ потрібно починати активні бойові дії, щоб заручитися підтримкою населення так званих "ДНР" і "ЛНР"

На окупованій Росією території Донбасу не може виникнути партизанський рух через об'єктивні причини. Про це заявив військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

У коментарі інтернет-виданню "Оглядач" він висловив думку, що патріотично налаштовані місцеві жителі зважаться на відкриту підтримку української армії тільки тоді, коли ЗСУ почнуть активні бойові дії.

Коментуючи повідомлення колишнього бранця "ДНР" Володимира Жемчугова про партизанський рух на Донбасі, експерт зазначив: "Цій інформації немає сенсу довіряти. Якби там були партизани, вже б була істерика з боку "ДНР/ЛНР".

"Там працюють російські спецслужби, і ФСБ не дарма їсть свій хліб. А наші Сили спеціальних операцій там не беруть участі", - додав Жданов.

Експерт переконаний, що якби на Донбасі дійсно були партизани, які, як сказав Жемчугов, "ночами пускають під укіс поїзди, підривають комунікації", "ситуація була б зовсім в іншому ключі".

"Я розумію патріотично налаштованих людей, які хотіли б бачити там і партизанську війну, і наш опір. Я б і сам підтримав таких хлопців, якщо б вони реально були. Але давайте дивитися правді в очі - їх немає", - підкреслив експерт.

Жданов вважає, що бажання виступити проти проросійських бойовиків у жителів окупованого Донбасу з'явиться лише тоді, коли Збройні сили України почнуть активні бойові дії.

"Зазвичай більш патріотично і лояльно налаштована частина населення відразу ж виявляє себе в плані підтримки. Про це свідчить історія всіх військових конфліктів", - резюмував він.

Раніше відомий блогер розповів, чому жителі Донбасу не чинять "ЛДНР".