Експерт вважає, що винними у втягненні дітей у військовий конфлікт є дорослі
Головною відмінністю "дітей війни" на Донбасі є вміння виживати. Про це розповів ветеран АТО і відомий військовий психолог Андрій Козінчук в ефірі "Громадського радіо".
"Коли ми були в дитячому будинку на Луганщині, то я поспілкувався з дітьми. Мені сказали, що потрібно провести урок мужності. І діти сидять посміхаються, їм по барабану той урок мужності, адже ми всі з автоматами, кулеметами, і їм хочеться більше потримати того автомата. Ми привезли їм всяких круп, але раді вони були виключно цукеркам. Було кльово, та в той самий час боляче, бо в них такі ж самі потреби, як у дітей в Києві, вони радіють, як діти в Києві, немає якоїсь різниці, просто вони навчилися виживати. Це наша вина, це вина дорослих", - вважає ветеран АТО.
Козінчук згадав, як відвідував село на передовій влітку 2015-го року, тоді там знаходилися 14 дітей.
"Для мене було дивно, що там взагалі роблять діти. До нас підходить бабуся, і каже, що їй потрібна перепустка. Ми кажемо, що на виїзд перепустка не потрібна, бо до позиції противника було метрів 600. А вона каже, що перепустка потрібна на в’їзд, бо до неї діти приїдуть з Харкова на літо. І тут в мене логіка рухнула — батьки відправляють дітей відпочити до бабусі на війну. Діти в чому винні? Для них, звичайно, прикольно — щось бахкає, правда загинути можна. Але чим там думають дорослі?" – питає психолог.
Відео: Андрій Козінчук на "Громадському радіо" (YouTube/Громадське радіо)
До речі, Притула відповів на звинувачення в піарі на допомозі АТОшникам.