"Зараз ще квіточки": Волонтер Яна Зінкевич розповіла про посттравматичном синдромі серед бійців АТО

Волонтер Яна Зінкевич розповіла про посттравматичном синдромі серед бійців АТО
Фото: Яна Зінкевич (facebook.com/yana.hospitallers)

За словами Яни, через кілька років ми зіткнемося з безліччю випадків ПТСР

21-річна доброволець-медик, командир батальйону "Госпітальєри" Української Добровольчої Армії Яна Зінкевич розповіла про посттравматичному синдромі у бійців АТО і, що за цим стоїть. Про це вона повідомила в ексклюзивному інтерв'ю Styler.

"З приводу "настроїв" серед бійців. Активно обговорюється тема посттравматичного синдрому (ПТСР) серед військових і добровольців. Ще одна страшна статистика стосується небойових втрат, в тому числі - самогубств на фронті. Я можу сказати: те, що ми маємо зараз - це ще "квіточки". І справжній ПТСР серед бійців ми отримаємо років через 5-6. Наприклад, американці після війни у В'єтнамі мали 52 тис. загиблих. А через 10 років після завершення бойових дій серед ветеранів було 56 тис. втрат - вони вмирали від хвороб, пов'язаних з бойовими травмами, самогубств, хто вживав наркотики або алкоголь і т. д. Таким чином, у мирний час померло більше колишніх бійців, ніж під час в'єтнамської війни. На жаль, нам цього не уникнути", - розповіла Яна.

"Ті, поки що поодинокі випадки самогубств, пияцтва або стрільби серед своїх - це ще "дрібниці". Основне ми отримаємо через кілька років. Кількість таких випадків буде тільки збільшуватися, особливо в мирний час. Чому так? Тому що бійці будуть неадаптированы до мирного життя. Вони будуть мати проблеми в сім'ях, будуть розлучатися, ставати самотні. Деяких "атошников" не захочуть брати на роботу (власне, ми вже зараз це бачимо). Вони не будуть знати, куди себе подіти, чим зайнятися. Там, на війні, вони були героями. Своїм дітям, сім'ям, собі та іншим вони могли довести, що вони можуть, вони сильні. А потім повертаються до мирного життя і щоб вони не робили, вони вже будуть звичайними", - підсумувала волонтер.

Читайте також доброволець-медик Яна Зінкевич розповіла про стосунки з чоловіком.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся