ua en ru

Волонтер розповів, як бойовики "ЛДНР" знущаються над полоненими АТОшниками

Волонтер розповів, як бойовики "ЛДНР" знущаються над полоненими АТОшниками Фото: Українські військові (mil.gov.ua)

Терористи застосовували до нашим військовим жорсткі методи фізичного насильства

Бойовики "ЛДНР" відрізали вуха і руки полоненим українським бійцям АТО. Про це розповів волонтер групи "Патріот" Олег Котенко в інтерв'ю "Апострофу".

"Такі методи, що я не розумів, стоїть переді мною жива людина чи обрубок. Без вух приїжджали пацани, з відрізаними руками до половини. Я бачив дуже серйозні речі. Деякі були взагалі неадекватні. Траплялися люди, які взагалі не розуміли, що їх вже звільнили. У них навіть голос змінився, і коли я давав їм трубку поговорити з матір'ю, мати казала, що це не її син", - розповів Котенко.

Зараз, за словами волонтера, ситуація трохи змінилася.

"Полонених, звичайно, не плекають, але містять у відносно нормальних умовах. Наприклад, в 97-ї колонії ув'язнені скаржаться, що полонених годують краще, ніж їх. Ну, це зрозуміло – не сьогодні так завтра їх покажуть ООН, ОБСЄ, проведуть по камерах, покажуть умови. А психологічний тиск є завжди", - сказав він.

Волонтер розповів, що бойовики дивляться на стан полоненого. Якщо він вербуемый, то його вербують, якщо немає – вбивають за "непотрібність".

"Або зізнайся в "скоєному", отримай свої 20-30 років і сиди спокійно. І людям нічого не залишається робити, і вони визнають все, що їм скажуть. Багатьох навіть змушують брати "громадянство" "ДНР", щоб судити по своїм "законам", як Росія робить це в Криму, змушуючи приймати російське громадянство. Але ми все одно цих людей зі списків не викидаємо", - розповів Котенко.

До речі, в "ЛНР" поскаржилися на українських шпигунів, які нібито намагаються проникнути в ряди терористів.