ua en ru

Волонтер висловилася про стан української медицини на особистих прикладах

Волонтер висловилася про стан української медицини на особистих прикладах Фото: Лікарня (facebook.com/Леся Литвинова)

Леся Литвинова поділилася відвертими історіями про те, як працює медицина в Україні

Волонтер та координатор київського центру допомоги біженцям Леся Литвинова висловилася про українську медицину. Вона розповіла у Facebook, наскільки принизливо все те, що доводиться пережити пацієнтам, родичів і лікарів.

"Принизливо. Єдине слово, яке може відобразити нинішній стан медицини", - зазначила Литвинова.

Вона навела безліч доказів того, чому стан української медицини описала саме словом "принизливо".

"Принизливо, коли тобі дзвонить завідувач відділенням і просить купити витратні матеріали для операції вмираючої дівчинці. Принизливо, коли зневірившись знайти ліки, які не пройшли перереєстрацію, знімаєш трубку і дзвониш за поребрик і просиш допомогти. Бо війна війною, а людина помре завтра. Або післязавтра, але проживши дві доби болісної агонії. Принизливо, коли смертельно хвора жінка поривається цілувати тобі руки за найбільш простенькі ліки, на суму, яка не перевищує рахунок за обід в будь-якому з київських ресторанів. Принизливо, коли доводиться просити лікаря, який повернувся додому з добового чергування, поїхати і подивитися людину, до якої відмовляється приїжджати швидка. І ще більш принизливо брати у цього лікаря гроші на похорон. Тому що допомогти вже нічим", - написала волонтер.

Волонтер висловилася про стан української медицини на особистих прикладах

Скріншот поста акаунта facebook.com/Леся Литвинова

"Принизливо дзвонити і домовлятися, що б подивилися чергового пільговика. Розуміючи, що ніхто не зобов'язаний. І що не у кожного є можливість такого дзвінка. І у тих лікарів, яким можна телефонувати зарплата така ж як у всіх, але совісті більше. А значить завантаження цілодобове, а холодильник порожній. Принизливо, коли чудовий лікар, що займається важкими дітьми, запитує у тебе - чи може вона взяти до себе у відділення двох паліативних дітей. Не у начальника запитує, а у волонтера. Розуміючи, що якщо волонтер скаже "я не можу допомогти" - дітей лікарня не потягне. Принизливо у тисячний раз просити допомогти у зборі грошей людей, які втомилися від нескінченних "врятуйте, це терміново" і при цьому читати податкові декларації головлікарів, які не поступаються деклараціям великих бізнесменів", - розповіла Литвинова.

За її словами, необхідно не менше трьох років для того, щоб провести реформу в сфері медицини, яка дозволить змінити стан цієї сфери в кращу сторону.

"Я розумію, що мені хочеться випалити це все напалмом. Бо воно все одно не працює. І розумію, що робити цього не можна. Тому що люди не перестануть хворіти. Ні сьогодні, ні завтра. І реформу доведеться проводити не за один рік, як хотілося б, а за 3-5. І немає можливості взяти "податкові канікули" та побудувати нову систему не кваплячись та ідеально. Тому що за цей час кількість смертей перевищить кількість загиблих на фронті. Ось тут можна почитати про пакет законопроектів щодо реформи медицини. Почитати і скласти свою власну думку. І ще. Розглядати можливість видачі УБД волонтерам у ВР є час і бажання. А винести на голосування законопроекти з медицини - ні. І це теж принизливо. Для волонтерів, які займаються медициною - у першу чергу", - зазначила волонтер.

До речі, відома волонтер просить не слухати плітки про неї.