ua en ru

Злодій-актор: фахівці розповіли, як не попастися на виверти грабіжника

Злодій-актор: фахівці розповіли, як не попастися на виверти грабіжника Фото: Грабіжник (kiev-news.com)

Квартирні злодії можуть прикидатися співробітниками Жеку щоб пробратися в квартиру

"Професійні" грабіжники можуть проявити свої акторські здібності для того, щоб проникнути у ваш дім. Наприклад, прикинутися працівником ЖЕКу або альпіністом.

Про це розповів адвокат Сергій Костира на ICTV.

Він назвав чотири популярних "ролі", в які перевтілюються злодії.

1. Багатий наречений.

Наприклад, біля під'їзду зупиняється дорогий автомобіль і з нього виходить добре одягнений хлопець з букетом квітів у руках. Жоден консьєрж, швидше за все, не запідозрить, що це злочинець.

2. Клоун.

У більшості випадків людину в костюмі клоуна ніхто не зупинить і не запитає, куди вона йде. Часто люди впевнені, що клоун іде на свято до дитини. Саме так чинять грабіжники, коли хочуть побільше розвідати (коли приходять господарі додому, коли вони йдуть, і які замки на дверях).

3. Альпініст.

Така людина працює виключно в команді. Він спеціалізується чітко по верхніх поверхах будинку. "Альпініст" легко потрапить у вашу квартиру, зламавши вікно. За словами Костира, він часто видає себе за графіті-художника, або спеціаліста з опоряджувальних робіт.

4. Переодягнений співробітник ЖЕКу.

Адвокат Сергій Костира розповів стандартний "сюжет" роботи домушника. У ваші двері подзвонили або постукали. Ви дивитеся у вічко і бачите людину в спецівці. Ви думаєте, що це це співробітник ЖЕКу, і без зволікання відкриваєте йому двері. Однак це може виявитися грабіжник. Йому вистачить всього кілька хвилин, щоб побачити, що у вас є в квартирі, і що з неї можна винести.

Для того, щоб не стати жертвою "домушника-артиста", фахівець дав кілька рекомендацій.

Перше, що потрібно запам'ятати, - не поспішайте вірити. Якщо у ваші двері подзвонила незнайома людина і представилася працівником ЖЕКу, - не поспішайте відкривати двері. Перевірте у нього документи, хай покаже вам посвідчення співробітника ЖЕКу. Не полінуйтеся, зателефонуйте в ЖЕК і запитайте, чи працює у них такий співробітник. Якщо ні, – не роздумуючи викликайте поліцію.

Наступне, що допоможе уникнути неприємностей – відеоспостереження. Експерт радить встановлювати його не тільки всередині будинку, але і зовні під'їзду, щоб оглядали весь периметр і доступ до вашого дому.

Якщо в будинку є консьєрж, адвокат радить попросити його не пускати будь-кого до вас без попереднього узгодження з вами. Наприклад, нехай подзвонить вам і попередить, коли нібито до вас прийшли знайомі.

До речі, в поліції Києва констатували зниження рівня грабежів в столиці.