ВООЗ назвала найбільш смертельне захворювання у світі

ВООЗ назвала найбільш смертельне захворювання у світі
Ілюстративне фото (pxhere.com)

За статистикою, це захворювання частіше стає причиною смерті, ніж СНІД

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) розповіла, яке захворювання є найбільш смертельним у світі. Про це представники організації повідомили у звіті 18 вересня, повідомляє Deutsche Welle.

Фахівці ВООЗ повідомили, що самою смертельною хворобою у світі є туберкульоз. За статистикою, це захворювання випереджає навіть ВІЛ. З 2000 року зафіксовано 54 мільйонів смертей від туберкульозу, з них 1,6 мільйонів – за 2017 рік. Частина хворих мала також ВІЛ.

Експерти відзначили, що темпи захворюваності скорочуються. З 2000 року смертність від туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих скоротився на 44%, а серед ВІЛ-негативних – на 29%.

"На планеті в 2017 році близько 10000000 чоловік захворіли на туберкульоз. Кількість нових випадків щорічно скорочується на 2 відсотки", - наголошується в повідомленні організації.

Медики відзначає, що близько 3,5 мільйонів випадків залишається не діагностованими і незареєстрованими.

ВООЗ закликає вжити термінових заходів для того, щоб знизити захворюваність на туберкульоз у світі. Вони підрахували, що для профілактики та лікування в країнах з низьким і середнім доходом, не вистачає 3,5 мільйона доларів. До 2022 року цю сума може зрости в два рази.

За даними фахівців, кожен четвертий житель планети є носієм туберкульозної інфекції та найбільшою проблемою є те, що більшість з них мають резистентну форму, яка не реагує на найбільш ефективний препарат – рифампіцин.

За даними МОЗ України, за останні п'ять років, в країні смертність від туберкульозу знижується щороку. У 2017 році цей показник склав 13,6 % порівняно з 2016 роком.

Найвищий рівень смертності від туберкульозу в Україні – у Львівській області. Експерти стверджують, що в цьому регіоні в 1,7 рази перевищує рівень смертності по всій країні. Найнижчий в Києві. За даними ВООЗ за 2016 рік – на 100 тисяч осіб – кожен 87 хворий на туберкульоз, а близько чверті випадків – не діагностуються.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Вінницькій області дворічна дівчинка впала в кому через смертельну хворобу.

А також писали про те, скільки коштує купити довідку про медвідвод для дитини.

Відео: РБК-Україна

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся