ua en ru

"Страшно повертатися": четверо звільнених з полону українців опинилися без житла і рідних

"Страшно повертатися": четверо звільнених з полону українців опинилися без житла і рідних Фото: Звільнені з полону потребують допомоги (facebook.com elena.zhemchugova)

Їх ніхто не зустрічав в аеропорту

Четверо з сімдесяти чотирьох звільнених з полону українця залишилися без житла і рідних. Про це пише "ТСН".

28 грудня з полону бойовиків терористичних формувань в Донецькій і Луганській областях були звільнені 73 українських громадянина. Один звільнений побажав залишитися на окупованих територіях за сімейними обставинами.

А ось доля чотирьох чоловіків, які родом з Донецької та Луганської областей виявилася більш складною. Їх рідні залишилися там, а вони вибрали вільну Україну, так як мають проукраїнську позицію.

Четверо звільнених українця – цивільні. Окупаційна влада звинувачувала їх у різних злочинах. І після звільнення вони не захотіли залишатися там, стверджуючи, що їх можуть знову заарештувати.

Журналісти зустрілися з одним із хлопців біля госпіталю, де всі звільнені цивільні проходять медичне обстеження.

Ігор Яковенко був взутий у звичайні тапочки, надіті на шкарпетки. І зовсім не тому, що він вийшов на кілька хвилин з госпіталю, а тому, що у нього немає ніякого іншого взуття.

Ігоря не зустрічали в аеропорту, так як зустрічати його було нікому – всі рідні Ігоря залишилися на окупованій території.

Утримання в полоні протягом двох років і чотирьох місяців не пройшли для Ігоря безслідно – після тортур Яковенко став заїкатися.

"Нас прийняли за коректувальників. Били електрикою. Просто опинився не в тому місці", - розповів чоловік.

Ігор Яковенко – людина з проукраїнською позицією. Під час обстрілу Горлівки, разом з родичем по лінії цивільної дружини, вийшов подивитися звідки стріляють. У родича в руках був бінокль. Заарештували їх обох, але в полон потрапив тільки Ігор, якого так звана влада звинуватила у шпигунстві на користь України.

"Мене там довго катували. Не знаю, що він сказав, для мене це таємниця, довго думав про це", - розповів Ігор про свого родича.

У Ігоря є син від першого шлюбу, але за час полону, він жодного разу його не бачив.

Сергій Радулов потрапив у полон на чотири місяці раніше, але в тому ж районі Горлівки. Його також звинуватили у шпигунстві.

"Почали відбуватися жахливі речі. У мене відібрали все майно. Моя помилка була, що я розповідав людям правду, хто чим займається, що насправді відбувається", - розповів Сергій.

Після того, як хлопців випишуть з лікарні – їм нікуди йти. Їм ніде і не на що жити.

Чоловіки вважають, що повертатися на окуповані території їм небезпечно.

"У нас тільки один вихід – тут. Я залишився без нічого і повертати страшно, бо як помилували, так і заберуть, я вже не виберуся звідти", - пояснюють чоловіки і благають визволити з полону тих, хто там ще залишився.

У хлопців там залишилося багато знайомих.

Відео: Звільнені з полону українці залишилися без житла ("ТСН")

Нагадаємо, звільненим з полону українцям влаштують перевірку