ru ua

"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв

"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв Колаж РБК-Україна

Аферисти виманюють гроші у жителів України

В Україні знову активізувалися шахраї, які обманом виманюють гроші у людей. "Щасливчикам" по телефону повідомляють, що вони виграли квартиру в Києві. Про це розповіли у виданні "Обозреватель".

"Така історія нещодавно сталася з літнім родичем моєї колеги, якому на телефон надійшло повідомлення наступного змісту: "За результатами незалежного відбору на терміналах оплат, ви стали власником квартири", - повідомив блогер.

"Родич не став відмахуватися від несподіваного щастя, яке звалилося на нього, і вирішив зателефонувати за вказаним у повідомленні телефоном. Там йому ввічливим голосом відповіли, що він дійсно став власником однокімнатної нерухомості в елітному будинку Києва", - додав автор.

Чоловікові сказали по телефону, що якщо умови акції, які вказані на сайті компанії "Стройбуд", йому підходять, то він може отримати чесно виграну нерухомість.

"Треба то всього нічого - заплатити 800 гривень за надання інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно і сплатити адміністративний збір у розмірі 1% від вартості нерухомості. Щоправда заплатити внесок за реєстрацію потрібно протягом доби, інакше неждана халява піде іншим учасникам розіграшу", - зазначили у виданні.

Повідомляється, що родич колеги блогера не став відразу платити, а спочатку розповів про "виграш" своїм дітям, які і пояснили йому всю суть "лохотрону".

"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв

Скріншот повідомлення (obozrevatel.com)

"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв

Скріншоти сайту (obozrevatel.com)

Наголошується, що за останні кілька тижнів в мережі з'явилася маса скарг від постраждалих "щасливчиків".

"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв

Скріншоти з сайту "Шахраї.укр" (obozrevatel.com)

Автор матеріалу вирішив особисто зателефонувати за вказаним у одному з повідомлень компанії про виграш телефону. На дзвінки довго не відповідали.

"Подумалося, що аферисти вже змінили прописку і розмова не вийде, але тут трубку зняли і чемний голос відповів:

- "Компанія "Стройбуд" слухає вас".

- Мені тут прийшло повідомлення щодо виграшу якоїсь квартири. У ній вказаний ваш номер. Що це за квартира?

- Зайдіть, будь ласка, на наш сайт в розділ акції/результати акції. Якщо ви є нашим ключовим абонентом, то ваш номер повинен бути вказаний на сайті.

- А як так вийшло? Я начебто не брав участь ні в яких акціях?

- Наш генеральний спонсор - це телекомунікаційна група Leman Telecom. Вона розробляє систему електронних платіжних систем самообслуговування, як термінали ibox. Якщо ви раніше поповнювали свій мобільний телефон через такі електронні платіжні системи, то він так міг потрапити в розіграш.

- Чудово. А які умови отримання квартири? Якщо я виграв.

- Зайдіть на сайт і звірте свій виграшний номер. Якщо він там є, то уважно ознайомтеся з умовами акції і телефонуйте до нас", - передав автор суть розмови.

Однак, за даними видання, єдина компанія з назвою Leman Telecommunication не має ніякого відношення до встановлення терміналів Ibox в Україні.

"Заради інтересу я вирішив поглянути на будинок по вулиці Голосіївській, 60, де знаходиться "моя майбутня квартира". На новобудову споруда явно не тягне, а у вказаній на сайті шахраїв компанії-забудовника нічого не знають про будівлю за цією адресою", - розповів блогер.

"Ви виграли квартиру": українців попередили про активізацію шахраїв

Будинок по вулиці Голосіївській, 60 (Скріншот: obozrevatel.com)

До речі, у Києві викрили шахраїв, які продавали чужі квартири.