ua en ru

Вибори президента США: коли вирішиться доля Америки

Вибори президента США: коли вирішиться доля Америки Фото: Кандидати в президенти США (ktovkurse.com)

Коли відбудуться вибори президента США: американці проголосують в листопаді, але ім'я наступного президента стане відомо тільки після Нового року

19 жовтня відбулися останні дебати кандидатів у президенти Америки, і це означає, що передвиборна гонка практично завершена. Про те, коли вибори в США і які правила голосування в Штатах, в матеріалі Styler.

Вибори в США: етапи голосування

У 2016-му році президентські вибори пройдуть в 58-й раз. Народне голосування відбудеться 8 листопада. Однак, за результатами волевиявлення громадян Америки виберуть тільки колегію вибірників, які, в свою чергу визначать, хто стане наступним президентом Сполучених Штатів.

Президентські вибори в США проходять кожні чотири роки і діляться кілька етапів:

  • Праймеріз;
  • Голосування делегатів від партій;
  • Передвиборна гонка кандидатів у президенти;
  • Народне голосування;
  • Голосування колегії вибірників.

З 1 лютого по 14 червня в Америці відбулися праймеріз, у результаті яких визначаються основні кандидати від партій та делегати на загальнопартійний з'їзд. На даному з'їзді затверджується кандидатура в президенти і віце-президенти від кожної політичної сили. Після чого починається передвиборна гонка, в ході якої кандидати проводять передвиборну кампанію і беруть участь в дебатах.

Вибори в США - дата народного голосування 8 листопада 2016Фото: Вибори в США - дата народного голосування 8 листопада 2016 (ria.ru)

Народне голосування громадян Америки, за правилами виборів, проходить у перший вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року. Таким чином, дата, коли вибори у США в 2016 році, потрапляє на 8 листопада. В цей день виборці проголосують за вибірників від свого штату. Ними найчастіше стають відомі політики, сенатори, активісти. Всього в колегію вибірників входить 538 осіб.

Через 41 день після народного голосування, а саме 19 грудня 2016 року, виборці зберуться в столицях своїх штатів і проголосують за наступного президента США і віце-президента. Для перемоги кандидат повинен набрати абсолютну більшість – не менше 270 голосів вибірників.

Офіційне оголошення результатів голосування відбудеться 5 січня 2017 року, а церемонія інавгурації і вступ 58-го президента Америки на свій пост пройде 20 січня.

Кандидати в президенти

Президентом США може стати громадянин США не молодше 35 років, який проживає на території штатів на менше 14 років. Згідно Конституції США, президент не може обиратися більше ніж на два терміни.

Кандидати в президенти США

Фото: Кандидати в президенти США (ok-inform.ru)

За результатами голосування делегатів були визначені два кандидата від республіканської та демократичної партії. Від демократів побореться за посаду президента, колишній держсекретар США і 47-я перша леді Америки Хіларі Клінтон. Її суперником від республіканців є мільярдер Дональд Трамп.

Кандидати провели активну передвиборну кампанію і три раунди теледебатів. В результаті останніх дебатів, за даними каналу СNN, Хіларі Клінтон симпатизує 52% американців, за Трампа готові проголосувати 39% виборців.

до Речі, подивитися фінальні дебати Клінтон-Трамп з перекладом на російську можна на Styler.