ua en ru

"Викопував трупи": мати звільненого АТОшника розповіла про жахи полону

"Викопував трупи": мати звільненого АТОшника розповіла про жахи полону Фото: Зустріч полонених солдатів ЗСУ (РБК-Україна)

"Прив’язали до БТРа, тягали по асфальті. Тіло стало суцільною закривавленою раною"

Мати бійця АТО, який побував в полоні бойовиків, розповіла про особливості адаптації сина до мирного життя, а також про жахи полону, які він описує. Про це передає nova.te.ua.

Жінка розповіла, що її син Андрій був в полоні терористів місяць. За словами матері, бойовики змушували Андрія закопувати трупи.

"Коли вперше його привели на город копати, думав, будуть щось садити. Але на метровій глибині натрапили на труп літньої жінки. Під час боїв сепаратисти закопували загиблих нашвидкуруч, а коли фронт відійшов, взялися перепоховувати. Полонені не витримували смороду, рвали, брали пов’язки на обличчя", - розповіла вона.

Також терористи ламали психіку бійців, імітуючи розстріл. Бійців ставили "до стінки", говорили готуватися до смерті, а потім зненацька відпускали.

"Мій син - холерик, різкуватий, тож якось не витримав - стрибнув до сепаратиста. "Хочеш - стріляй, але не випробовуй нерви! " - випалив. За це його навіть заповажали, наскільки це можливо в такій ситуації. Дозволили зателефонувати додому на тридцять секунд", - розповідає жінка.

"У полоні з сином був воєнком із Бучача, котрому вдалося вирватися з полону під Андрієвим прізвищем. "Крупа! " - покликали, і він вийшов. Добре, що не перевіряли. Якби сепаратисти знали, хто він, то вбили б. Андрій розказував, як замордували одного офіцера: прив’язали до БТРа, тягали по асфальті. Тіло стало суцільною закривавленою раною. Кинули його помирати, полонені підійшли, дали йому байду хліба, вкусив двічі і відійшов у засвіти", - описує жахи полону згорьована мати.

Вона вважає, що батькам і дружинам тих, котрі були в полоні та воювали на Донбасі, потрібне велике терпіння.

"З нашими захисниками потрібно поводитися делікатно, стримано спілкуватися, підлаштовуватися під них. Це не їхні вибрики, а внутрішні проблеми. Я спілкувалася з матерями, сини яких воювали в Афганістані, то вони кажуть, що для відновлення воякові потрібно близько десяти років. Та я й сама переконалася у цьому - мій чоловік воював на афганському кордоні. Учасники АТО надламані, але, попри всі труднощі, - незламні", - підсумувала вона.

Нагадаємо, що бойовикам "ЛНР" не подобається контингент в їхній армії.