ru ua

"Виколють око, зламають руку, прострелять живіт": екс-полонені розповіли про тортури в "ДНР"

"Виколють око, зламають руку, прострелять живіт": екс-полонені розповіли про тортури в "ДНР" Фото: gennadiydubovoy.livejournal.com

Терористи вбивали своїх бійців для залякування

Колишні полонені розповіли про звірства бойовиків "ДНР" і тортурах, які вони практикують. Про це свідчать зібрані українськими правозахисниками факти, які вони передадуть до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, передає "Радіо Свобода".

"Під час допиту вони постійно мені погрожували. Говорили, що виколють око, зламають руку, прострелять живіт і залишать стікати кров'ю, простріл колінну чашечку, викинуть в болото. Всі ці загрози сприймалися дуже реалістично, оскільки вони були озброєні стрілецькою зброєю і великим ножами" , - розповів один з полонених.

Для того, що привести наочний приклад, бойовики вбили одного зі своїх бійців.

"Щоб залякати нас, показово вбили свого бойовика, якого застали на мародерстві. Вони його прив'язали до розбитого УАЗику і не давали їсти і пити", - розповів екс-полонений.

Терориста роздягли до трусів і прикували до машини наручниками, сказавши полоненим, що так буде з кожним, хто не слухатися наказів.

"Пригрозили, що, якщо хтось дасть йому води, - виявиться на його місці", - додав інший полонений.

Також вони розповіли про "електричному стільці".

"Контакти чіпляли на мову і статеві органи, а потім починали задавати питання. Якщо відповідь не подобалася, давали розряд струму. Після цього мізки просто закипали. Били постійно, але це було так собі. Основний вид тортур - електрикою. Після цього залишалося багато опіків", - розповіли очевидці.

Комбатанти з підрозділу "Чеченські вовки" вбили двох військових ЗСУ після допиту, відрізавши їм нирки. Свідки розповіли про те, що відбувалося в січні 2015 року.

"Били палицями, кийками - і в камері, і по дорозі в туалет. Водили мене і співкамерника на опитування в кімнату сусідню. Підключали польовий телефон ТА-57 і дроти до пальців рук. А далі пускали через мене ток. Наказали стати в позу "стабілізуючий десантник" - руки за спиною, головою упиратися в стінку, а ноги широко розставити і максимально далеко від стіни. Взяли гумову палицю і самим кінчиком били від ахіллесова сухожилля і до сідниць. Потім почали бити палицею по спині", - сказано в свідоцтві.

На ранок ноги від синців були чорними. Потерпілий не міг цілий день встати з ліжка.

"Через тиждень прийшли п'яні охоронці - де шестеро, і один з місцевих, який сидів з нами в камері, і покликали сусіда по камері до грат. Там його поклали на ліжко, зняли йому штани, і згвалтували. Спочатку скляною пляшкою, а потім вже сам один з них це зробив. Мені сказали, що розстріляють, якщо сусід по камері після цього накладе на себе руки, але ж в подальшому змусили спати тільки під ліжком - тюремна традиція така", - додав постраждалий.

Колишній полонений розповів, що бойовики застосовували хімічні методи впливу.

Раніше Тимчук розповів про плани ватажків бойовиків.

У квітні Україна втратила 11 захисників