"Виплакали всі сльози": жителі окупованого Донбасу розповіли про своє життя
Місцеві хочуть відволіктися від того, що відбувається
У мережі розповіли про життя мирних громадян на окупованій території Донбасу. Про це передає "Сегодня".
Повідомляється, що чотири роки окупації залишили сліди на психіці жителів захоплених територій Донбасу.
Люди, кому довелося пережити обстріли, блокаду, постійна присутність озброєних людей і військової техніки на вулицях, хто хоч раз їздив через блокпости і стояв там по 10 годин у чергах, вже не будуть колишніми.
Постійний супутником їхнього життя став стрес, від якого жителі Донецька намагаються позбутися всіма можливими способами.
Багато хто просто перестали реагувати на військових, комендантську годину, обстріли за вікном, пропаганду бойовиків.
"Спочатку, звичайно, дратувало – ну як це так, в 10 годин вечора треба стрімголов бігти додому, інакше не виїдеш навіть на таксі. Страшенно дратували вояки, від яких завжди погано пахло, особливо у транспорті. Коли починалися обстріли, ми здригалися, бігли в коридор, а зараз можемо навіть не повернути голову в ту сторону", – каже мешканка Донецька Світлана Любимова.
За її словами, багато хто тепер ніби відгородились від реальності і їх вже не так хвилює те, що відбувається, крім суто побутових проблем.
"Раніше були надії, що ось-ось нас звільнять, ми були в змозі драйву, сподівалися на повернення до мирного життя... А зараз все притупилося, емоції пішли, реакція вже не та", – зазначає Світлана.
Також жінка згадала події 2014 року.
"Зловила себе на думці, що після 2014 року не плакала ні разу, хоча тоді кожен день був приводом для сліз. Немов виплакала весь запас. Радують тільки успіхи дитини в школі і що цілий будинок, і ми здорові. Все інше якось повз проходить", - каже мешканка Макіївки Ірина Голуб.
Люди намагаються відволіктися від того, що відбувається, зайнятися якоюсь справою, знайти дозвілля.
"Іноді за місяць до подання розкуплені всі квитки на всі дні. Люди приходять, щоб відволіктися, відпочити, послухати чудову музику, насолодитися грою акторів та на дві години випасти з навколишньої дійсності. Я б сказала, що відвідуваність театрів унікальна", - каже любителька театрів Марія Левченко.
Тим не менш, багато жителів окупованих територій не можуть собі дозволити такі розваги. Пенсіонерам ледь вистачає на їжу.
"Знаєте, здається, що старі повільно сходять з розуму від такого життя. Багато є з неадекватною поведінкою, їх чисто по-людськи шкода. Від такого, що у нас тут четвертий рік твориться, у кого завгодно дах поїде. Ходять неприкаяні, самі з собою розмовляють, на запитання відповідають невлад, і це не одиниці, а таких багато, особливо у нас в районі Критого ринку. Видно, що люди похилого віку нічиї, нікому не потрібні", - розповіла мешканка Донецька Олена.
Місцеві жителі підтримують своїх літніх земляків.
"Наша сім'я допомагає старій жінці, бабусі мого хорошого знайомого. Ми перевезли її в свій будинок, ми за нею доглядає, тому що у неї проблеми з серцем. Іноді я думаю, як би вона одна жила? Будиночок – міцний, але старий, постійно треба щось підлатати. Сходити за продуктами – проблема, магазин через дві вулиці, а їй важко ходити. Якщо б жила одна – точно з голоду померла! І ми не благодійники, ми просто нормальні люди, які допомагають один одному", - каже місцевий житель Аркадій.
За визнанням жителів Донецька, війна і безробіття змусили багатьох змінити своє життя.
Нагадаємо, що у мережі показали, як живуть переселенці з Криму (відео).