ua en ru

"Взяти, приміром, колготки": в мережі згадали, як принижували жінок в СРСР

"Взяти, приміром, колготки": в мережі згадали, як принижували жінок в СРСР Колаж РБК-Україна

Блогер зазначила, що плач по загиблому СРСР їй нагадує любовну пісню некрофіла

У мережі поділилися спогадами про те, як же насправді жилося людям при СРСР. Про це пише Ki_Bella у своєму livejournal.

Блогер зазначила, що плач по загиблому СРСР їй часом нагадує любовну пісню некрофіла.

"Про те, як прекрасно тіло. Ну, подумаєш, з душком. Особливо закохані громадяни який рік то в приват, то яким іншим способом, не перестають обурюватися, як я, дитя пострадянського простору, смію пам'ятати погане (хоча взагалі пам'ятати нічого не має) і не говорити про хороше", - пише Ki_Bella.

"Тим більше я — жінка. Представниця статі, якому радянська влада дала свободу, короткий робочий день, дитячі садки, право голосу. Чого там тільки не перераховують", - додає вона.

Блогер зазначає, що не буде сперечатися щодо робочого дня і "інших принад", але хочети поговорити про дрібниці, які заважали жінкам відчути себе повноцінними громадянками великої країни.

"Взяти, приміром, колготки. Прийшовши після короткого восьмигодинного дня, забравши з державних ясел немовлят, отримавши з групи продовженого дня старших дітей; відстоявши в черзі за ковбаскою або синьою пташкою (кури — це окрема пісня! Якщо яловичину, як тоді говорили, рубали разом з будкою, то курей, по моєму, цілеспрямовано морили голодом), нагодувавши всю братію, горда радянська жінка сідала ці самі колготки штопати Або петлі піднімати", - згадує жінка.

Вона зазначає, що колготки у дам були найбільшою цінністю — у вільному продажу їх майже не було. До них треба ставитися дбайливо, тому що купити їх можна було або на барахолці, або у фарцовщиків (трохи пізніше — в комерційних відділах комісійних магазинів, куди моряки та інші виїзні щасливчики здавали улов), або за держціною — але рідко, і відстоявши хорошу чергу, довжиною трохи менше, ніж до мавзолею.

"Просто до сих пір не розумію, чому цих колготок в країні мого дитинства не вистачало. І чому в найкращій країні світу жінка, яка отримала вищу освіту, працює, світло несе в маси, або наукові відкриття здійснює повинна була штопати порвані колготки. Адже в магазині їх немає, а купити не в магазині, а у представників тіньової торговельної мережі частіше, ніж раз на місяць — не може собі дозволити через невідповідність ціни і зарплати", - каже блогер.

Жінка вважає, що для людини, яка працює, а не сидить без діла, глуша спиртне, таке положення — принизливо.

"А колготки — адже це один штришок. Якщо згадувати далі — то така картина соціалістичного побуту намалюється, що всі патріоти почнуть мене бити. Можливо, навіть ногами. Хто пам'ятає дефіцит, черги, вираз "товар викинули" і крики "більше трьох на руки не продавати?" – згадала блогер.

Нагадаємо, що польський міністр запропонував знести висотку часів СРСР у центрі Варшави.