ua en ru

"Я - дитя радянського союзу": львівська продавчиня обурила соцмережі

"Я - дитя радянського союзу": львівська продавчиня обурила соцмережі Колаж РБК-Україна

В мережі користувачі вже радять, як вирішити цю проблему

В мережі розповіли про кричущий випадок, який стався в одному з магазинів Львова, де продавець відмовилася спілкуватися з клієнтами українською мовою. Про це повідомив користувач під ніком Liana Walka на своїй сторінці в Facebook групи "И так поймут".

"15 листопада 2017 рік. Львів. Вулиця Староєврейська 26. Магазин сувенірів. Продавець категорично відмовилась розмовляти зі мною українською. Цитата "я - дітя советского союза. Коверкать украінскій не хочу. Буду разговаривать так, как мне удобно". Те саме було 2 роки тому. Які кроки я маю зробити, щоб мене обслуговували українською у моєму місті?" – написала блогер.

"Я - дитя радянського союзу": львівська продавчиня обурила соцмережі

Скріншот поста (facebook.com/groups/i.tak.poymut)

В мережі користувачі вже радять, як вирішити цю проблему.

"Вас не бажають обслуговувати українською мовою? Вам пропонують товар, назва, опис якого чи цінники на який зроблено не державною мовою? Відтепер для боротьби за свої мовні права ми маємо чудовийінструмент у вигляді роз’яснень Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 603-154-7/26317 від 16.12.2016 р. за підписом т.в.о. заступниці голови Держпродспоживслужби Лілії Стиренко, у якому серед іншого зазначено, що у випадку ненадання покупцем згоди на обслуговування російською мовою, суб’єкт господарювання зобов’язаний здійснювати обслуговування клієнта українською мовою", - написав Олександр Гришченко в коментарях під записом.

"Я - дитя радянського союзу": львівська продавчиня обурила соцмережі

Скріншот коментарів (facebook.com/groups/i.tak.poymut)

Решта користувачів також обурилися діями продавця, вважаючи, що в сфері послуг знання української мови є обов'язковим. Також автор запису додала, що два роки тому з нею була аналогічна історія в тому ж самому магазині, тільки продавців було двоє.

Юзери повідомили, що російськомовна продавець, яка ігнорує вимогу говорити українською, є власником магазину і сама - з Донецької області.

"Я - дитя радянського союзу": львівська продавчиня обурила соцмережі

Скріншот коментарів (facebook.com/groups/i.tak.poymut)

Нагадаємо, що 15 листопада у Верховній Раді нардепа від партії "Наш Край" Антона Кіссе змусили говорити українською мовою. Зробила це заступник голови парламенту Оксана Сироїд. Коли Сироїд попросила депутата перейти на українську мову замість російської, парламентарій сказав, що зараз ходить на курси і вже через місяць буде говорити державною мовою.

Заступник голови парламенту дозволила говорити по-російськи тільки одну хвилину. Рівно через минуту Сироїд вимкнула російськомовному нардепу мікрофон. Він намагався умовити її дозволити договорити до кінця, однак вона знову сказала йому, що якщо він хоче продовжити, то повинен говорити українською мовою.