ua en ru

"Я писав цей пост три тижні": Притула висловився про Томос для України

"Я писав цей пост три тижні": Притула висловився про Томос для України Колаж (РБК-Україна)

Ведучий закликав стати на бік Помісної церкви в Україні

Відомий український телеведучий Сергій Притула висловився у бік підтримки Томосу для України, а також закликав українців перестати бути маніпулятивними ляльками і стати в ряди Помісної церкви. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Яписав цей пост 3 тижні. Дописував факти, прибирав агресію, наповнював прізвищами, намагався бути максимально чесним перед собою і коректним до вірян МП. Зрештою, "обкатав" текст перед своєю дружиною, вона і її родина - парафіяни УПЦ МП. В результаті отримав повну підтримку", - зазначив в одному з коментарів Сергій Притула.

Він розповів про те, що постійно намагається допомогти своїй рідній церкві, і про те, що єдина українська церква – необхідність на сьогодні.

"Мій пост молодим людям! Ви живете у країні, яка має назву – Україна. Ми маємо десятки і сотні інституцій, які починаються з «українська» або ж закінчуються «України». Та чи всі вони на користь України?! Церква, ніби-то, відділена від держави. Проте… ніфіга і ні разу! Церква була і є недоторканим інститутом. Церква має пільги по податках. Церква має ледь не найвищий рівень довіри у суспільстві. Церква впливає на нас, на електорат!" – сказав Притула.

Ведучий закликав молодих людей думати про завтрашній день і підтримати Українську Помісну церкву. "Перестаньте бути маніпулятивними ляльками в руках ваших пастирів! Думайте своїми головами! Думайте про завтрашній день! Не дивуйтеся, коли усі ваші друзі, знайомі, рідні, опиняться у лавах Помісної Церкви, а ви станете знаряддям боротьби чужої церкви, задля чужих ідей, на території РІДНОЇ країни! Уникайте такого розвитку подій!" – висловився він.

Притула заявив, що завдання українців зараз полягає в тому, щоб акумулювати якомога більше грошових коштів Церкви в межах країни, а не виводити їх у Росію. Телеведучий звернувся і до атеїстів з тим же проханням - підтримати Томос.

Нагадаємо, що рішення про автокефалію для Української церкви очікується 9-11 жовтня.

Раніше Styler писав, які настрої переважають у суспільстві напередодні надання автокефалії для Української церкви.

Рекомендуємо до перегляду:

Відео: Патріарх Київський Філарет про Петра Порошенка