ru ua

"Яндекс.Карти" можуть стати методом для наступу Росії на Україну - Валентин Петров

"Яндекс.Карти" можуть стати методом для наступу Росії на Україну - Валентин Петров Скріншот "Яндекс.Карти" (yandex.ua/maps)

В РНБО попередили щодо використання сервісів "Яндекс"

РФ може використовувати сервіси "Яндексу", зокрема "Яндекс.Пробки" та "Яндекс.Навігатор", для планування наступальних дій на території України. Про це заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки Апарату РНБО Валентин Петров під час "круглого столу" у Києві на тему "Нові санкції щодо країни-агресора: що далі?", передає "Укрінформ".

"Сервіси "Яндексу", наприклад "Яндекс.Пробки", "Навігатор" - це ж в режимі онлайн отримується інформація про стан шляхів, пропускну здатність і завантаженість усіх доріг на території України. Якщо треба планувати будь-який наступ, прорив, чи якісь інші дії - то кращої ситуації і не придумаєш. Не потрібні й агентура, розвідники, навіть супутники не потрібні. Ми все самі даємо", - сказав він.

На його думку, санкції проти російських компаній, які були запроваджені нещодавнім рішенням РНБО, необхідно було приймати ще раніше з метою забезпечення безпеки держави.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО про запровадження нових санкцій проти Росії. До санкційного списку увійшли 1228 фізичних осіб і 468 - юридичних. Зокрема, санкції введені проти ТОВ "Яндекс" (Москва) і "Яндекс.Україна".

До речі, Порошенко розповів, коли Україна може зняти заборону на російські сайти.