ua en ru

Юні українські науковці перемогли на Міжнародній олімпіаді з екології

Юні українські науковці перемогли на Міжнародній олімпіаді з екології Фото: Українська команда на олімпіаді (mon.gov.ua)

Учениця 11-го класу та студент-першокурсник здобули перемогу у престижному міжнародному конкурсі

Українська команда здобула дві золоті медалі на Міжнародній учнівській олімпіаді з екології, що пройшла 22-29 жовтня 2017 року в Бразилії. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти та науки України на своєму офіційному сайті.

До складу нашої команди увійшли Катерина Малкіна, учениця 11 класу Маріупольського технічного ліцею, та Юрій Паша, випускник Маріупольського технічного ліцею, а нині студент-першокурсник Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Катерина Малкіна виборола "золото" за проект "Новий метод біогенної утилізації поліетилену високої щільності (HDPE)" – він присвячений можливості певного виду личинок перетравлювати поліетилен. Юрій Паша отримав золоту медаль за проект "Новий екологічно безпечний метод підвищення життєвих характеристик рослин родини Poaceae (Злаки)". Окрім медалі Юрій також отримав Гран-Прі олімпіади. Його розробка дозволить покращити урожай злакових рослин.

Міжнародна учнівська олімпіада з екології проходила в межах Міжнародного ярмарку науки і техніки 32-го MOSTRATEC. На олімпіаді було представлено 420 учнівських проектів із різних країн світу.

В МОН пригадали, що в березні 2017-го року Катерина та Юрій стали переможцями Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. А на початку травня Катерина Малкіна також виборола друге місце та срібну медаль на Міжнародному конкурсі "I – SWEEEP – 2017" у США.

Нагадаємо, що заслужений вчитель України Пауль Пшенічка з Чернівців, який переміг у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, розповів про особливості роботи вчителя в сучасній Україні та порівняв покоління дітей рядянського минулого і сьогодення.

Також повідомлялось про те, що в Почаєві Тернопільської області вчителька вигнала з класу дівчинку, яка відстає в розвитку, після чого дитина замкнулась в собі і постійно плаче. Мама дитини скаржиться, що всі позитивні результати по реабілітації дитини за два роки були вмить зруйновані безвідповідальністю педагога.