ua en ru

Затримання чиновника Кабміну: відомий журналіст обурився роботою української контррозвідки

Затримання чиновника Кабміну: відомий журналіст обурився роботою української контррозвідки Фото: Затримання (flickr.com-ssu)

Відсутність доказів і начальник контррозвідки в ролі телевізійного спікера викликали у журналіста здивування

Під час затримання чиновника Кабміну, якого підозрюють у роботі на спецслужби РФ, контррозвідка замінила оперативну роботу піаром. Таку думку висловив журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Мені здавалося, що контррозвідка повинна проводити затримання високопоставлених шпигунів злочину на гарячому, що при затриманні виявляються схованки, закладки, шпигунське обладнання", - зазначив він.

"Але при затриманні перекладача Кабміну Єжова замість шпигунського обладнання на місці виявилася камера телеканалу, якою спецслужба повідомила про проведення спеціальної операції, і начальник контррозвідки Олексій Петров, який особисто прокоментував затримання!" – обурився журналіст.

"Я не знаю, яким чином буде доводитися вина Єжова - цілком ймовірно, що у його дружини, громадянки РФ, і у нього самого, під час відвідин США або іншої країни могли бути контакти з російськими спецслужбами, і могло відбутися вербування, або могли бути факти передачі службової інформації. Але гучний шум і відсутність демонстрації доказів викликають питання, якою буде доля телесюжету в суді. Шпигунські справи говорять самі по собі, їм піар не потрібен", - написав Бутусов.

"Коли оперативна робота замінюється піаром, коли начальник контррозвідки виступає в ролі телевізійного спікера, щоб засвідчити начальству свою особисту участь, це викликає здивування більше, ніж радості. Контррозвідка - це служба, якій публічність протипоказана. Дивно, що доводиться про ці азбучні істини писати..." – додав він.

Затримання чиновника Кабміну: відомий журналіст обурився роботою української контррозвідки

Скріншот поста (facebook.com/butusov.yuriy)

У середу ввечері, 20 грудня, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що Служба безпеки України затримала чиновника Секретаріату КМУ, який працював "в інтересах ворожої держави".

В СБУ заявили, що затримали чиновника Кабінету міністрів України за підозрою в роботі на спецслужби Російської Федерації (РФ). Згідно з інформацією правоохоронців, чиновник був завербований спецслужбами РФ під час тривалого закордонного відрядження. Чиновник за завданням російських кураторів збирав за допомогою спеціального обладнання інформацію про діяльність урядових структур. Отримані дані зловмисник передавав кураторам через електронні канали зв'язку.

Затриманому оголошено про підозру у скоєнні злочину в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України.

Раніше відомий журналіст пояснив, що не так із звільненням Саакашвілі.